Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Chodzież liczy na finał

II liga: Chodzież liczy na finał

fot. archiwum

ChTPS Chodzież w rundzie zasadniczej II ligi przegrała zaledwie dwa mecze. Ten bardzo dobry, wydawać by się mogło, wynik wystarczył jednak tylko do zajęcia 3. miejsca w tabeli. Zespół z Chodzieży o finał play-off walczyć będzie z Jokerem Świecie.

W uprzywilejowanej sytuacji są rywalki. To w ich hali odbędą się dwa pierwsze mecze. Beniaminek będzie też gospodarzem ewentualnego, piątego spotkania. – I to jest na pewno ich atut. Wierzę jednak, że uda nam się wygrać chociaż jeden z dwóch pierwszych pojedynków, a później u siebie postawimy kropkę nad "i" – mówi prezes zespołu z Chodzieży Jerzy Hołubiec.

Szanse na to są spore, ponieważ w rundzie zasadniczej ChTPS dwukrotnie ograł Jokera. – Co z tego jednak, skoro to rywalki zajęły drugie miejsce w tabeli. Sami jesteśmy sobie jednak winni, ponieważ przytrafiło nam się kilka pięciosetowych spotkań, przez co traciliśmy punkty. Takich jak choćby z Czarnymi Słupsk czy Pałacem II Bydgoszcz. Przegraliśmy tylko dwa razy i to ze zdecydowanym liderem – KS Piecobiogaz Murowana Goślina – wylicza szef klubu.

Dwie wygrane z rundy zasadniczej powinny dać siatkarkom z Chodzieży sporą przewagę psychologiczną nad ekipą ze Świecia. – Też jestem tego zdania. Skoro dziewczyny już dwukrotnie pokonały Jokera, to dlaczego nie mają tego zrobić w kolejnych meczach? – pyta Hołubiec, którego największym zmartwieniem jest krótka ławka. – Od początku sezonu gramy praktycznie siedmioma, ośmioma zawodniczkami. To trochę mało – przyznaje.Autorem tekstu jest Tomasz Sikorski

Więcej w serwisie:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved