Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Zwycięstwo AZS-u Nysa we własnej hali

I liga: Zwycięstwo AZS-u Nysa we własnej hali

Siatkarze AZS-u PWSZ Nysa po dwóch porażkach doczekali się wygranej. W meczu 18. kolejki I ligi mężczyzn pokonali we własnej hali ekipę BBTS-u Bielsko-Biała, oddając rywalom jedynie pierwszego seta i odnotowując awans w tabeli.

Dzięki skutecznej grze w ataku i kontrze bielszczanie objęli prowadzenie 1:0. Od początku drugiej partii akademicy narzucili swój rytm gry, jednak przyjezdni utrzymywali kontakt punktowy. AZS odjechał bielszczanom przy stanie 16:14. Trener Michalczyk próbował ratować sytuację zmianami i czasami. To jednak nie pomogło i BBTS przegrał drugiego seta do 20.

AZS kontynuował dobrą grę w trzeciej partii, co zaowocowało wygraną gospodarzy ponownie do 20. W ostatniej partii BBTS wprawdzie odrobił stratę ze stanu 13:17, prowadził nawet 20:19, by ostatecznie ulec do 22. Na domiar złego w końcówce meczu kontuzji kostki doznał kapitan Marcin Owczarski.

BBTS pozostaje bez zwycięstwa od siedmiu spotkań, jednak póki co plasuje się na 7. miejscu. Z kolei siatkarze AZS-u Nysa po ostatnich dwóch porażkach spadli na 12. pozycję. Wygrana nad BBTS-em, a także wyniki pozostałych spotkań, pozwoliły im na wspięcie się o trzy "oczka".

W następnej kolejce bielszczanie zmierzą się z Pronarem Parkiet Hajnówka, zaś AZS Nysa czeka trudny pojedynek z Avią Świdnik.

AZS PWSZ Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(20:25, 25:20, 25:20, 25:22)