Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Trefl nie dał szans Pronarowi

I liga: Trefl nie dał szans Pronarowi

Siatkarze Trefla Gdańsk w 18. kolejce I ligi pokonali na wyjeździe 3:0 Pronar Parkiet Hajnówka. Dzięki temu, że mecz Farta Kielce z Morzem Bałtyk Szczecin odbędzie się dopiero pod koniec lutego, siatkarze z Wybrzeża zostali nowym liderem ligi.

Zespół trenera Pawła Blomberga po raz kolejny musiał sobie poradzić bez Allassane Guindo i najprawdopodobniej bez tego zawodnika będą musieli grać także w kolejnych spotkaniach. Atakującego czeka bowiem operacja kolana, którego kontuzja odnowiła się przed spotkaniem z SMS-em Spała.

Trefl wygrał to spotkanie, nie tracąc nawet seta, ale zespół Pronaru Parkiet do połowy każdej partii prowadził wyrównaną walkę. Hajnowianom najbardziej udało się zagrozić rywalom w trzeciej odsłonie spotkania. Przegrali bowiem dopiero po rywalizacji w końcówce 22:25.

Znów zawiodło nas przyjęcie. Oddaliśmy rywalom w tym elemencie 24 punkty – powiedział po meczu Paweł Blomberg cytowany przez „Kurier Poranny".

Gdańszczanie wykorzystali zatem fakt, że lider tabeli – Fart Kielce – mecz 18. kolejki rozegra dopiero 23 lutego. Przynajmniej na jakiś czas podopieczni Jerzego Strumiło będą liderami rozgrywek. Z kolei coraz gorszą sytuację mają hajnowianie, którzy spadli na 11. miejsce. Następna kolejka zostanie rozegrana 13 lutego. Trefl zagra z GTPS-em Gorzów Wlkp., zaś Pronar Pakiet zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała.

Pronar Parkiet Hajnówka – Trefl Gdańsk 0:3
(21:25, 18:25, 22:25)

Pronar Parkiet: Tietianiec, Wójcik, Sacharewicz, Ignaciuk, Żyliński, Staniewski, Saczko (libero) oraz Poinc, Zrajkowski i Skup
Trefl Gdańsk: Żuk, Chaberek, Gorzkiewicz, Skórski, Gomez, Świrydowicz, Żurek (libero) oraz Nalewajko i Kaczmarek