Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Torunianki oddały ekipie z Chorzowa tylko seta

I liga: Torunianki oddały ekipie z Chorzowa tylko seta

Zespół Budowanych Toruń bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach I ligi kobiet. Podopieczne trenera Mariusza Soi w meczu 18. kolejki pokonały drużynę Sokoła Chorzów 3:1. Od minionej kolejki torunianki zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli rozgrywek.

Najbardziej zacięty okazał się pierwszy set, który zakończył się dopiero po walce na przewagi. Jednak w trakcie tej partii wcale nie zanosiło się na taki przebieg rywalizacji, bowiem Sokół prowadził 19:15. Wystarczyło jednak kilka błędów, aby gospodynie dogoniły wynik, a potem rozstrzygnęły go na swoją korzyść. Podobna sytuacja, tylko w drugą stronę, miała miejsce w drugiej partii. Tym razem przewagę roztrwoniły torunianki, a Sokół wygrał 25:21. Wyrównaną końcówkę zespoły rozegrał także w trzeciej partii. Wygrana Budowlanych dodała im animuszu i w czwartym secie rozbiły rywalki do 14.

Niewiele mogę powiedzieć o tym meczu poza tym, że mamy cenne trzy punkty. Dziewczynom nie mogę odmówić serca do gry, bo walczyły do końca. Nic im się nie układało, ale to ich zasługa, że mimo takiego poziomu wyrwały zwycięstwo – podsumował trener Mariusz Soja cytowany przez „Gazetę Pomorską".

Budowlani Toruń – Sokół Chorzów 3:1
(28:26, 21:25, 25:23, 25:14)

Budowlani: Szulc, Soja, Cabańska, Sobczak, Wiśniewska, Kowalska, Januszewska (libero) oraz Weder i Wojtasik