Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Joker wygrał do zera

I liga: Joker wygrał do zera

Siatkarze Jokera Piła wygrali trzeci mecz z rzędu bez straty seta. Tym razem 3:0 pokonali na wyjeździe ekipę Energetyka Jaworzno i umocnili się na czwartej pozycji w pierwszoligowej tabeli. Przewaga wielkopolan ani przez moment w tym meczu nie podlegała dyskusji.

Gospodarze osłabieni brakiem kontuzjowanego rozgrywającego Krzysztofa Antosika, tylko w pierwszej partii starali się nawiązać walkę z pilskim zespołem. Joker wygrywał w niej 17:14, ale rywale zdołali doprowadzić do stanu 19:19. O czas poprosił wtedy trener Roland Dembończyk. Przerwa pomogła jego podopiecznym, którzy od tego momentu pozwolili przeciwnikowi zdobyć już tylko dwa punkty.

Dwa kolejne sety miały już jednostronny przebieg i ostatecznie w niewiele ponad godzinę Joker zainkasował komplet punktów. Środowa wygrana sprawiła, że pilanie umocnili się na czwartej pozycji w tabeli. Tym bardziej, iż depczący im po piętach Orzeł Międzyrzecz dość nieoczekiwanie uległ na wyjeździe ostatniemu w ligowym zestawie Ślepskowi Suwałki 2:3. I właśnie ten drugi zespół będzie w sobotę kolejnym rywalem wielkopolan.

Energetyk Jaworzno – Joker Piła 0:3
(21:25, 20:25, 16:25)

Joker: Jurkojć, Chwastyniak, Polański, Jasiński, Gaca, Wójtowicz, Sufa (libero) oraz Kaczorowski i Zbierski