Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Nowik: Obie drużyny znają się bardzo dobrze

Adam Nowik: Obie drużyny znają się bardzo dobrze

fot. archiwum

- Dla nas każdy mecz ligowy jest bardzo ważny. Wyjdziemy na parkiet w celu zdobycia kompletu punktów - zapowiada środkowy Jastrzębskiego Węgla, Adam Nowik. Już w sobotę w PlusLidze rewanż na finałowy mecz Pucharu Polski.

Wszyscy mają jeszcze dobrze w pamięci dramatyczne starcie w finale Pucharu Polski pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Resovią Rzeszów. W sobotę oba zespoły spotkają w rewanżowym pojedynku w PlusLidze. Kibice jastrzębian liczą na równie wielkie emocje i równie udane zakończenie. – W tym finale byliśmy o dwie piłki lepsi. Oni będą teraz chcieli zmazać te przykre wspomnienia. Natomiast my zamierzamy udowodnić, że jesteśmy silniejszym zespołem. Tym bardziej, że zagramy na własnym parkiecie i nasi kibice, tak jak my, liczą na zwycięstwo – mówi Adam Nowik.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami w trzech setach wygrała Resovia. Jak będzie w rewanżu? – Dla nas każdy mecz ligowy jest bardzo ważny. Wyjdziemy na parkiet w celu zdobycia kompletu punktów – zapowiada środkowy Jastrzębskiego Węgla. – Obie drużyny znają się bardzo dobrze. Nikt nikogo w tym pojedynku nie zaskoczy. O wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. My musimy zagrać na swoim dobrym poziomie. Wtedy o wynik możemy być spokojni – uważa Nowik.

Podopieczni Roberto Santilliego zdają sobie sprawę, że Resovia jest jednym z głównych kontrkandydatów do medali. – To klasowy zespół. Każdy ich siatkarz jest groźny. My jednak znamy swój potencjał i mamy cel do zrealizowania. Oni przyjadą po pełną pulę, ale to my postaramy się ją wydrzeć – mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla.Resovia ma dwa punkty straty do jastrzębian w ligowej tabeli i sobotnie spotkanie jest doskonałą okazją, aby ekipa Santilliego powiększyła swoją przewagę.

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved