Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Volley Rybnik pozostaje w II lidze

Volley Rybnik pozostaje w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze T.S. Volley Rybnik po raz drugi w tym sezonie pokonali po tie-breaku faworyzowaną drużynę Czarnych Rząśnia. Był to ostatni występ rybniczan w tegorocznych rozgrywkach. Drużyna zajmując 7 miejsce zapewniła sobie II ligowy byt.

Rybniczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie i pokonali rywali z Rząśni 3:2. Warto w tym miejscu dodać, że Czarni zajęli 3 miejsce w rundzie zasadniczej i będą walczyć w play-offach o awans do I ligi. Co się zaś tyczy zespołu z Rybnika, to był to ostatni ich występ w tym sezonie. Siatkarze Volleya Rybnik po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Burzy Wrocław, zajęli 7 miejsce w 2 grupie II ligi, co jest równoznaczne z zakończeniem sezonu i pozostaniem w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

– Największym problemem przez cały sezon był brak pieniędzy. To, że rozegraliśmy sezon do końca to ogromna zasługa działaczy, trenerów i zawodników, którzy zgodzili się ratować ligę za „dziękuję". Inne kluby, np. grająca w naszej grupie Burza Wrocław nie dały rady. Dziękujemy także trenerowi Dariuszowi Luksowi, który wsparł nasz zespół swoim bogatym doświadczeniem w bardzo trudnym momencie. Dziękujemy za wsparcie kilku osobom, przyjaciołom siatkówki, którzy bardzo pomogli w sensie organizacyjno-finansowym, szczególnie panom Eugeniuszowi Jarudze i Markowi Piksie szefowi Atlas Tours. Nie otrzymaliśmy przez cały sezon żadnego wsparcia ze strony władz Rybnika. Na dwóch meczach w grudniu minionego roku pojawił się pan Prezydent Rybnika i na własne oczy mógł się przekonać jak świetnym sportem jest siatkówka, ilu ludzi ją ogląda i jak sobie radzą zawodnicy i działacze. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie II liga siatkówki otrzyma wsparcie godne ligi centralnej podobne do tego jakie było w 2008 roku – skomentował Lech Kowalski – Dyrektor Zarządzający/wiceprezes ds. sportowych.

Cel przed sezonem był jasny. Utrzymanie zespołu w II lidze. Bardzo obawiano się baraży, dlatego drużyna walczyła podczas całego sezonu o każdy punkt, by cel osiągnąć bez konieczności rozgrywania meczów barażowych. Pomimo bardzo złego początku rozgrywek, cel zrealizowano w 100%. W tym miejscu należy podkreślić niepośrednią rolę Dariusza Luksa. On z drużyną nie był ani od początku, ani do końca. Był natomiast w tym najbardziej trudnym okresie dla rybniczan i zrobił swoje.Podopieczni Wojciecha Kasperskiego mają teraz bardzo długą przerwę w rozgrywkach. Dla działaczy rybnickiego klubu będzie to z pewnością czas wytężonych poszukiwań sponsorów, by w kolejnym sezonie sprawy organizacyjno-finansowe wyglądały o wiele lepiej, niż w tym zakończonym. – Trochę szkoda, że aż tak długo nie zagramy o ligowe punkty. Z drugiej strony ten czas, to dla nas szansa na rozwiązanie problemów finansowych klubu. Mamy wspaniałą młodzież. Przecież w końcu musi to dostrzec ktoś z sercem dla siatkówki – mówi Lech Kowalski.

Dla potwierdzenia tezy, że w Rybniku jest wspaniała młodzież:

– Młodzicy przynajmniej wicemistrzami Śląska. W minioną sobotę  został rozegrany w Jaworznie kolejny turniej fazy finałowej Mistrzostw Śląska młodzików. Tym razem zespół z Rybnika pauzował, a zmierzyli się rywale. Delic-Pol Norwid Częstochowa wygrał 2 mecze po 2-0 z KS Jastrzębiem Borynia i MCKiS Jaworzno. Natomiast w trzecim pojedynku jastrzębianie pokonali gospodarzy 2-1.
Wyniki te już przed ostatnim turniejem (6.02.10) w Częstochowie dają młodym rybniczanom przynajmniej wicemistrzostwo i awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski.

Lp. Zespół                              Mecze Pkt  Sety

1. Delic-Pol Norwid Częstochowa  4    8    8:0
2. Jastrzębie Borynia                   6    8    5:10
3. Volley Rybnik                          4    7    6:3
4. MCKiS Jaworzno                      4    4    2:8

– Finał Mistrzostw Śląska juniorów w Rybniku.  Do finału Mistrzostw Śląska juniorów awansowało 6 zespołów. Zespoły te zostały podzielone na dwie grupy, które rozegrają mecze w Rybniku i Częstochowie. Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy zagrają najpierw „na krzyż" mecze o awans do ścisłego finału a pokonani zagrają o brązowy medal. Ostatnie mecze mistrzostw juniorów zostaną rozegrane niestety (dla rybniczan) w Częstochowie – takie były wyniki losowania przeprowadzonego przez ŚZPS. 
Do Rybnika przyjeżdżają zespoły MMKS Dąbrowa Górnicza i MCKiS Jaworzno. Mecze zostaną rozegrane na hali Ekonomika przy ul. Św. Józefa 30 w następującej kolejności: 
3.02.10 godz. 18.30   TS Volley Rybnik – MMKS Dąbrowa Górnicza
4.02.10 godz. 18.00     MMKS Dąbrowa Górnicza – MCKiS Jaworzno
5.02.10 godz. 17.00   TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno

Jak widać zapału działaczom w Rybniku nie brakuje. Nie brakuje również możliwości i umiejętności kształcenia młodych i zdolnych siatkarzy. Brakuje tylko tego, czego brakuje wszystkim w dzisiejszym pędzie życiowym – pieniędzy. Wypada mieć nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie, bo Rybnik z tymi działaczami i takim narybkiem siatkarskim stać na wiele więcej niż II liga.

W II ligowych rozgrywkach drużynę T.S.Volley Rybnik w tym sezonie reprezentowali:
Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Majenta (libero), Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Michał Dudek, Tomasz Warda, Jakub Dejewski, Wiktor Borowski, Dawid Drużga, Bartosz Inglot, Andrzej Smiatek i Przemysław Wolny. Trener: Wojciech Kasperski oraz czasowo Dariusz Luks.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved