Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Robert Szczerbaniuk: Zagrać swoje

Robert Szczerbaniuk: Zagrać swoje

fot. archiwum

Po latach nieobecności wielka, europejska siatkówka znów zawitała do Kędzierzyna-Koźla. Przed siatkarzami Krzysztofa Stelmacha kolejne wyzwanie - spotkanie z Arkasem Izmir, który w ubiegłym sezonie triumfował w Challenge Cup.

Kędzierzynianie są w dobrej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem na własnym boisku. Co prawda w pierwszym meczu w Izmirze tydzień temu ulegli 2:3, to jednak styl gry napawa optymizmem. W Turcji do zwycięstwa Arkasu swoje „trzy grosze" dorzucili również sędziowie. – To prawda, że sędziowie sporo pomogli Turkom. Mamy jednak sporą zaliczkę. Musimy zagrać swoje i będzie dobrze – podkreślił na łamach Gazety Wyborczej, siatkarz kędzierzynian Robert Szczerbaniuk, jedyny zawodnik grający w Kędzierzynie, który występował jeszcze w Mostostalu, odnoszącym wielkie sukcesy na europejskich parkietach.

ZAKSA aby znaleźć się ćwierćfinale musi wygrać. Najlepiej w stosunku 3:0 lub 3:1. W przypadku wyniku 3:2, o losach awansu rozstrzygnie dodatkowy, „złoty set". Na zwycięzcę rywalizacji ZAKSA-Izmir, w ¼ finału czeka już utytułowana CoprAtlantide Picenza. Włoski zespół grał w tegorocznej Lidze Mistrzów w grupie z Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie z Półwyspu Apenińskiego zajęli trzecie miejsce w grupie E i „spadli" do Pucharu CEV.

Siatkarze z Kędzierzyna mają przed sobą gorący okres. Najpierw, dzisiejszy mecz z Arkasem, a już w niedzielę, czeka ich potyczka z Mistrzem Polski – Skrą Bełchatów. Choć mecze pomiędzy drużynami Krzysztofa Stelmacha i Jacka Nawrockiego zawsze są zacięte i emocjonujące, zdecydowanymi faworytami są coraz lepiej prezentujący się siatkarze Skry. – Grają bardzo dobrze, ale my będziemy chcieli im skutecznie uniemożliwić wygraną – zaznaczył Szczerbaniuk.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved