Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch A1: Awans Scavolini Pesaro

Puchar Włoch A1: Awans Scavolini Pesaro

Ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty uległa po zaciętej walce zespołowi Misura Perugia, lecz w dwumeczu okazała się lepszą drużyną i awansowała do czołowej czwórki Pucharu Włoch A1. Do rozstrzygnięcia był potrzebny "złoty set", który wygrało Scavolini 16:14

Kolejny pojedynek pomiędzy Scavolini, a Misurą ponownie był bardzo zacięty. Pierwsza partia rozpoczęła się dobrze dla siatkarek z Perugii, które na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:9. Ostatecznie zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:23. Drugi set był popisem gry gospodyń. Podopieczne Vercesiego nie dały większych szans rywalkom i wygrały tą partię do 16. Wiele emocji było w kolejnej odsłonie, w której ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty prowadziła już 16:13, ale w końcówce dała się dogonić rywalkom. Ostatecznie ta część spotkania padła łupem przyjezdnych 25:23 i to one były bliżej awansu do turnieju finałowego Pucharu Włoch. Taka sytuacja wyraźnie zmobilizowała liderki Serie A, bowiem w czwartym secie ponownie narzuciły swój styl gry przeciwniczkom z Perugii. Już na początku tej odsłony uzyskały kilkupunktową przewagę i powiększały ja z akcji na akcję. Wygrana 25:16 sprawiła, że o tym, któraz drużyn okaże się lepsza musiał ponownie zadecydować tie-break. Mimo, że decydująca odsłona przebiegała pod dyktando gospodyń, które prowadziły nawet 11:8, to kolejne siedem „oczek" zdobyły przyjezdne i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był złoty set. W nim również emocji nie brakowało, ale ostatecznie minimalnie lepsze okazały się „Kolibry" i to one zagrają w finałowym turnieju o Puchar Włoch. Odbędzie się on w dniach 17 i 18 kwietnia, a kolejnym przeciwnikiem Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i jej koleżanek będzie Foppapederetti Bergamo.

Atakująca reprezentacji Polski zdobyła 13 punktów w pięciu partiach, zaś dodatkowe 5 "oczek" zapisała na swoim koncie w złotym secie. Jej skuteczność w ataku nieco przekroczyła 30 proc. Katarzyna Skowrońska-Dolata popisała się jednym asem serwisowym i dwoma punktowymi blokami.

Scavolini Pesaro – Misura Perugia 2:3
(23:25, 25:19, 23:25, 25:16, 11:15) (złoty set 16:14)

Scavolini Pesaro: Usic Senna (19), Garzaro Ilaria (6), Wijnhoven Elke (L) (1), Skowrońska Katarzyna (18), Marinkovic Dragana (5), Ferretti Francesca (2), Costagrande Carolina (29), Guiggi Martina (20), Boscoscuro, Saccomani.

Misura Perugia: Lehtonen Riikka (1), Quaranta Annamaria (16), Leggeri Manuela (8), Zetova Antonina (19), Dushkyevich Yevgeniya (25), Pincerato Giulia (1), Angeloni Veronica (4), Vasileva Elitsa (18), Arcangeli (L), Weiss.