Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Udany rewanż ZAKS-y i awans do Challenge Rundy

Puchar CEV: Udany rewanż ZAKS-y i awans do Challenge Rundy

Siatkarze ZAKS-y w pełni wykorzystali atut własnej hali i pokonali turecki Arkas Izmir 3:1 w 1/4 Pucharu CEV. Kolejnym rywalem polskiej drużyny będzie dobrze znany polskim fanom siatkówki włoski zespół CopraNordMeccanica Piacenza.

ZAKSA pokonała turecki Arkas Izmir 3:1 w 1/4 Pucharu CEV. W pierwszym secie kędzierzyńscy siatkarze mieli problemy ze skończeniem ataku. Na szczęście w kolejnych partiach zagrali lepiej w tym elemencie i zwyciężyli w całym dwumeczu z tureckim zespołem.

Początek meczu niestety źle się rozpoczął dla ZAKSY. Polski zespół miał olbrzymie problemy ze skończeniem ataku. Na szczęście w kolejnych odsłonach meczów gospodarze poprawili się w tym elemencie i wygrali pewnie 3:1. Najlepiej w dzisiejszym spotkaniu zaprezentował się Michał Ruciak, który zdobył 19 „oczek" i atakował z 78- procentową skutecznością (na 23 próby w ataku skończył 18). Słabo w dzisiejszym meczu funkcjonował blok podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. Zarówno Gladyr i Szczerbaniuk lepiej spisywali się w ataku, a niżeli w bloku.

W pierwszym secie gospodarze mieli problem z powstrzymaniem skutecznego w ataku Duerdena. W zespole z Izmiru całkiem dobrze na tle całej drużyny wypadł Oner.

Praktycznie w całym meczu „polska drużyna" miała niezłe przyjęcie. Ogólnie przyjęcie całego zespołu wyniosło 72% pozytywnego przyjęcia oraz 38% perfekcyjnego dogrania do rozgrywającego.