Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie 7. kolejki IV ligi mężczyzn w woj. śląskim

Podsumowanie 7. kolejki IV ligi mężczyzn w woj. śląskim

Za nami kolejny weekend zmagań na czwartoligowych parkietach w województwie śląskim. W grupie pierwszej swą passę zwycięstw kontynuuje KS Corona Budmar Rudniki, natomiast w grupie drugiej nadal niepokonany jest zespół AZS ATH Bielsko-Biała.

Wszystkie mecze siódmej rundy spotkań w grupie pierwszej odbyły się w sobotę 30 stycznia. W Porębie miejscowy UKS Olimp podejmował GTSiK SiKReT Gliwice. Zespół z Gliwic wybrał się do Poręby, by zdobyć swe pierwsze ligowe punkty od 4 grudnia 2009 roku, kiedy to ulegli zespołowi UKS PIK Katowice 2:3. Także i tym razem gliwiczanom brakło szczęścia. Pierwsza partia została wygrana przez gospodarzy 25:20. Druga odsłona nie była tak wyrównana jak premierowy set. UKS Olimp Poręba zwyciężył 25:15 i postawił gości pod ścianą. Zespół nie wytrzymał presji i również w trzeciej partii musiał uznać wyższość rywali, tym razem 25:21.

W drugim spotkaniu w Katowicach UKS PIK podejmował wicelidera tabeli – MTS As Myszków. Po dwóch pierwszych partiach katowiczanie prowadzili 2:0. Mordercze sety wygrane odpowiednio 26:24 i 27:25 dowiodły, iż z Katowic każdej drużynie ciężko będzie wywieźć punkty. Myszkowianie przebudzili się w trzeciej partii i wygrali 25:22 uzyskując tym samym kontakt z rywalem. Czwarty set, który tak samo jak poprzednie trzy odsłony, był bardzo wyrównany również padł łupem MTS Asa – 25:21. W katowickiej hali o wyniku meczu zadecydował tie-break. W piątej partii myszkowianie dopięli swego i potwierdzili stare siatkarskie porzekadło, wygrywając 15:9 i w całym meczu 3:2 pomimo porażki w pierwszych dwóch setach.

Zajmująca trzecie miejsce od końca ekipa PST AZS Politechnika Częstochowska podejmowała u siebie MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Siatkarze spod Jasnej Góry zdołali ugrać jedynie seta w konfrontacji z zajmującym trzecie miejsce Płomieniem. Wysoko wygrana przez sosnowiczan partia pierwsza (25:16) wprowadziła zbyt duże rozluźnienie w ich szeregach, czego skutkiem była porażka 25:23 w drugiej odsłonie. W kolejnych dwóch setach, ekipa przyjezdnych ponownie pokazała, że druga partia była tylko wypadkiem przy pracy. Dwukrotne zwycięstwa 25:16 w secie numer trzy i cztery dały zespołowi z Sosnowca cenne trzy „oczka", które pozwoliły im na awans na fotel wicelidera rozgrywek.

W ostatnim spotkaniu tego weekendu w grupie pierwszej przedostatnia MKS Dąbrowa Górnicza podejmowała u siebie lidera rozgrywek – KS Coronę Budmar Rudniki. Goście od samego początku narzucili swój styl gry i w każdej z odsłon wygrali wyraźnie, nie dając swym rywalom szans na ugranie choć seta. Wygrana 25:16, 25:20 i 25:17 pozwoliła gościom na dopisanie do swego dorobku kolejnych trzech punktów i utrzymanie pozycji lidera grupy.

(16:25, 20:25, 17:25)

W grupie drugiej również doszło do czterech pojedynków. W pierwszym spotkaniu lider z Bielska-Białej, ekipa AZS ATH podejmowała na własnym parkiecie UKS COS Olimp Szczyrk. Po wygranej w dwóch pierwszych, bardzo wyrównanych partiach, gospodarze uwierzyli, że wygrana w trzecim secie przyjdzie sama. Wygrane 25:22 i 25:23 pokazały, że rywale byli tylko o krok od rozstrzygnięcia tych partii na swą korzyść. W trzecim secie szczęście uśmiechnęło się do gości – wygrali oni 22:25, a w kolejnej partii powtórzyli ten wynik. Tie-break należał już jednak do lidera tej grupy, czyli AZS ATH Bielsko-Biała. Bielszczanie zwyciężyli 15:11 i zapisali na swym koncie kolejne 2 „oczka".

W drugim meczu TKKF Szczygłowice Knurów grał we własnej hali z MUKS Michałkowice. Niżej notowany od knurowian zespół z Michałkowic już w pierwszej partii pokazał, że nie przyjechał do Knurowa w roli turysty. Zwycięstwo 25:20 trochę zaskoczyło gospodarzy, którzy w drugiej partii okazali się minimalnie lepsi od swych rywali – set zakończył się wynikiem 25:23. W trzecim secie ponownie jak z nut grali zawodnicy MUKS-u i wygrali tę partię 25:17. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i włączyli się do walki o jakiekolwiek punkty w tym meczu. Zaangażowanie i sportowa złość pozwoliła im na doprowadzanie do remisu po zwycięstwie 25:18. Naprzemienność w wygrywaniu setów została podtrzymana również w piatej partii – 15:11 wygrali goście i wywieźli z Knurowa 2 „oczka".

W kolejnym meczu zespół GLKS Wilkowice podejmował u siebie BBTS Włókniarza Bielsko-Biała. Gospodarze przegrali spotkanie z ekipą z Bielska-Białej po ambitnej walce. W pierwszej partii wilkowiczanie nie podjęli walki i ulegli 25:15. Dopiero w drugim secie gospodarze powoli zaczęli łapać rytm i ciągłość gry. Nie zdołali jednak w końcówce seta zachować zimnej krwi i przegrali 26:24. W ostatnim, trzecim secie ulegli nieznacznie 25:22 i ostatecznie opuszczali halę z zerowym dorobkiem setowym i punktowym w tym meczu.

Ostatni mecz w grupie drugiej został rozegrany w Skoczowie. Miejscowy KS „Siatkarz-Beskid" gościł u siebie UKS Quo Vadis Makoszowy Zabrze. Zabrzanie szybko rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść. Największe problemy mieli w secie numer trzy, w którym oddali gospodarzom 20 punktów. W pierwszej i drugiej odslonie wygrali odpowiednio 25:19 i 25:12. Kolejne trzy „oczka" pozwoliły im ucieć na dwa punkty od BBTS-u Włókniarza Bielsko-Biała i utrzymać kontakt z liderującym AZS ATH.

(19:25, 12:25, 20:25)

Z dorobkiem 18 punktów w tabeli grupy pierwszej lideruje KS Corona Budmar Rudniki, druga jest ekipa MKS-Mos Płomień Sosnowiec mająca na swym koncie o dwa „oczka" mniej. Natomiast w grupie drugiej pierwsze miejsce zajmuje AZS ATH Bielsko-Biała mający na swym koncie 19 punktów i trzy „oczka" przewagi nad drugim w tabeli zespołem UKS Quo Vadis Makoszowy Zabrze.

źródło: inf. własna, szps.pl