Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Akademickie derby w Olsztynie

PlusLiga: Akademickie derby w Olsztynie

fot. archiwum

W najbliższą sobotę AZS UWM Olsztyn podejmie przed własną publicznością warszawski Neckermann AZS  Politechnikę. Akademickie derby zapowiadają się niezwykle ciekawie, gdyż obie drużyny walczą o ten sam cel i obu punkty są niezwykle potrzebne.

Olsztyńscy akademicy z ostatniego meczu wrócili w niezwykle dobrych humorach. Pokonanie Delecty Bydgoszcz było dla wszystkich wyjątkowym sukcesem. Radość z wygranego pierwszego tie-breaka w sezonie oraz całego meczu 3:2 z pretendentami do medalu mistrzostw Polski była ogromna.

Jednak radość nie może trwać długo, ponieważ już 6 lutego olsztyńscy siatkarze rozegrają kolejny mecz. Akademicy podejmą ostatnią drużynę w ligowej tabeli – Necekrmann AZS Politechnikę Warszawską. Zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny akademickie derby są niezwykle ważne.

– Chcemy podtrzymać dobrą passę i serię zwycięstw – twierdzi kierownik drużyny i II trener AZS UWM, Leszek Urbanowicz.Przede wszystkim chcemy pokazać naszym kibicom, którzy mam nadzieję kolejny raz nas nie zawiodą i wypełnią Uranię do ostatniego miejsca, bardzo dobrą grę. Chcemy zwyciężyć. Zdobyte punkty z najbliższym rywalem przybliżą nas do upragnionej ósemki – czyli celu minimum jaki postawiliśmy sobie przed sezonem. Mam nadzieję, że po tym meczu będziemy równie szczęśliwi i razem z kibicami będziemy świętować zwycięstwo, tak jak to było tydzień temu w Bydgoszczy – dodaje Leszek Urbanowicz.Zespół AZS UWM Olsztyn trenuje normalnie i wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Mariusza Sordyla. Dlatego też warto przybyć do hali Urania i na żywo przeżyć emocje związane z akademickimi derbami.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved