Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: Anna Barańska najlepszą polską siatkarką

Plebiscyt 2009: Anna Barańska najlepszą polską siatkarką

fot. archiwum

Przyjmująca Aluprofu Bielsko-Biała wygrała Plebiscyt Strefy Siatkówki w kategorii najlepszej polskiej siatkarki w 2009 roku. To drugi triumf tej zawodniczki w naszym Plebiscycie, poprzednio Anna Barańska zwyciężyła w 2006 roku.

Co ciekawe przyjmująca reprezentacji Polski i Aluprofu Bielsko-Biała we wszystkich edycjach naszego Plebiscytu w kategorii najlepszej polskiej siatkarki stawała na podium. Po zwycięstwie trzy lata temu w 2007 roku zajęła trzecie miejsce, a przed rokiem drugie miejsce. Wówczas uznać musiała wyższość Katarzyny Skowrońskiej, która na skutek kontuzji w 2009 roku nie grała zbyt często i nie została nawet nominowana. W tym roku wyprzedziła Aleksandrę Jagieło i Joannę Kaczor.

1. Anna Barańska – 39,7% głosów

– Zawsze byłam bardzo wymagająca wobec siebie. Dlatego też podsumowując sezon czuję lekki niedosyt. Lepiej mogłam wypaść w rozgrywkach ligowych. Niestety nie udało nam się w finałach pokonać Muszynianki. Brązowy medal w ME był wielkim sukcesem. Wcześniej z kadrą miałyśmy wzloty i upadki. Cieszę się z postępów w mojej grze. Poprawiłam zagrywkę i lepiej spisuję się także w bloku – tak miniony rok ocenia Anna Barańska. Dziewiąte miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca Polski oraz zwycięstwo w Plebiscycie Strefy Siatkówki na najlepsza polską siatkarkę 2009 roku zdają się potwierdzać, że był to dobry rok dla zawodniczki Aluprofu. Barańska od czterech lat utrzymuje się w czołówce naszego Plebiscytu, co świadczy nie tylko o wielkich umiejętnościach, a o pewnej stabilności formy. Mimo propozycji z klubów zagranicznych wciąż gra w polskiej ekstraklasie. – Bardzo dobrze czuję się w Polsce. Na zachodzie mogłabym lepiej zarobić, ale pieniądze to nie wszystko – twierdzi sympatyczna zawodniczka. – W tym roku po raz pierwszy w karierze trenerskiej pracowałem razem z Anką. Wcześniej słyszałem o niej sporo negatywnych opinii, ale wcale się nimi nie przejmowałem. To niby ona miała rozbić zespół. Poza tym mówiono, że jest indywidualistką, która nie potrafi pracować w grupie. Bardzo szybko te opinie zostały zweryfikowane – opowiada o Barańskiej selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Matlak. I dodaje, że z takimi charyzmatycznymi zawodniczkami pracuje mu się najlepiej.2. Aleksandra Jagieło – 17,0% głosów

Czterokrotna mistrzyni Polski, dwukrotna mistrzyni Europy wciąż zachwyca swoją formą. Zarówno w barwach Muszynianki, jak i w reprezentacji Polski imponuje walecznością. Gdy drużynie nie idzie, potrafi poderwać koleżanki do walki, tak jak robiła to na ostatnich, zakończonych medalem mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy nominowana w Plebiscycie „Strefy Siatkówki" od razu znalazła uznanie wśród kibiców.

3. Joanna Kaczor – 15,9% głosów

Jeszcze nie tak dawno nie słyszało o niej wielu kibiców siatkówki. Po powrocie z USA zdobyła w ubiegłym sezonie mistrzostwo Polski z Muszynianką i wyjechała grać w lidze włoskiej. Jedna z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy.

Pozostałe wyniki:

4. Agnieszka Bednarek-Kasza – 12,1%
5. Mariola Zenik – 9,5%
6. Milena Sadurek – 5,8%

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu 2009

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved