Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga czeska: Podsumowanie rozgrywek w styczniu

Liga czeska: Podsumowanie rozgrywek w styczniu

fot. archiwum

Wydarzeniem styczniowych meczów w czeskiej lidze była bardzo dobra postawa ostatniej drużyny tabeli - RWE Brno. W czołówce panuje ścisk. Do zespołów walczących o pierwsze miejsce dołączył ubiegłoroczny mistrz - Czeskie Budziejowice.

Miniony miesiąc w czeskiej ekstraklasie mężczyzn, dość niespodziewanie, okazał się przełomowy dla dotychczasowego outsidera tabeli – RWE Brno. Ekipa, która seriami przegrywała dotychczasowe pojedynki, na początku stycznia sprawiła wielką sensację, pokonując we własnej hali ówczesnego lidera tabeli Brownhouse volleyball Kładno. Zwycięstwo w trzech setach było dobrym prognostykiem przed meczami ze słabszymi rywalami w ekstraklasie i okazało się nieprzypadkowe. Drużyna z Brna okazała się następnie lepsza zarówno od Zlina (3:0 na wyjeździe), jak i przedostatniej ekipy – ČZU Praga (3:0 u siebie). Trzy wygrane, przy słabej postawie zespołu ze stolicy, pozwoliły RWE po długich tygodniach opuścić ostatnie miejsce w stawce.

W czołówce nadal panuje duży ścisk. Po udanym grudniu, nadal dobrą grę kontynuuje ubiegłoroczny mistrz z Czeskich Budziejowic. Ekipa Petra Broma dogoniła ekipy z czuba tabeli, równie dobrze prezentując się po Nowym Roku. Mistrz wykorzystał sprzyjający terminarz i pokonał średniaków ligi (4 wygrane), przegrywając jedynie po tie-break-u w Hawierzowie.

Jak było wspomniane powyżej, na początku stycznia zadyszkę złapał lider z poprzedniego miesiąca – drużyna z Kładna. Brownhouse poniósł dwie porażki z rzędu – z Brnem oraz ekipą Karbo Benetek nad Jizerou (odpowiednio 0:3 i 2:3 na wyjazdach). Nieco lepiej zaprezentowały się dwa inne zespoły z czołówki – Ostrawa i Dukla Liberec. W bezpośrednim pojedynku obu drużyn wygrała po tie-breaku Dukla, która w styczniu poniosła jedynie sromotną porażkę w Uściu nad Łabą (0:3). Ostrawa, poza pojedynkiem w Libercu, zwyciężyła we wszystkich, pozostałych czterech spotkaniach.Nadal w środku stawki są zespoły, w których grają zawodnicy w przeszłości występujący na parkietach PLS-u. Obecnie na 5 miejscu znajduje się Fatra Zlín (z Přemyslem Obdržálekiem w składzie – dawniej Jadar Radom), a na 7 miejscu Karbo Benetek nad Jizerou (z Karelem Kvasnicką – dawniej AZS Politechnika Warszawska). Oba zespoły spotkały się w styczniu w bezpośrednim pojedynku. W Benetku nad Jizerou Karbo przegrało ze Zlinem 1:3. Co ciekawe, obaj „polscy" zawodnicy (także nominalny przyjmujący – Kvasnicka) wystąpili na pozycji libero.

Obecnie, po kilkutygodniowej przerwie, na prowadzenie powróciła ekipa z Ostrawy. Z taką samą liczbą punktów (36 pkt) na drugim miejscu plasuje się Brownhouse volleyball Kładno. Trzecie są Czeskie Budziejowice (35 pkt), a czwartą lokatę, z jednym spotkaniem rozegranym mniej, zajmuje Dukla Liberec (35 pkt). Na drugim biegunie tabeli znajduje się stołeczna CZU Praga (26 pkt).

Zaraz po Nowym Roku odbyły się również półfinały Pucharu Czech, rozgrywane w formie turniejowej. Wygrały je ekipy z Ostrawy i Liberca i to spośród nich w finale (8 lutego) zostanie wyłoniony zwycięzca wspomnianych rozgrywek.

Zobacz również:
Tabela i wyniki 23. kolejki ligi czeskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved