Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dobry mecz Ósemki Siedlce

II liga M: Dobry mecz Ósemki Siedlce

fot. archiwum

W sobotę siatkarze Ósemki Siedlce podejmowali na własnym parkiecie Czarnych Radom. Podopieczni trenera Macieja Nowaka wygrali 3:0. Mecz podsumował przyjmujący Ósemki Siedlce - Paweł Łęgowski oraz kapitan Czarnych Radom - Krzysztof Staniec.

Iwona Krótkiewicz: Za nami ostatnia kolejka II ligi. Uwieńczyliście ją zwycięstwem. Jesteście zadowoleni z poziomu gry jaki zaprezentowaliście?

Paweł Łęgowski: – Cała drużyna zagrała na bardzo dobrym poziomie. Rozmawialiśmy przed meczem w szatni o zwycięstwie, ponieważ ważył on o pozycji wicelidera oraz miejscu rozgrywania kolejnych spotkań. Zagraliśmy bardzo dobre zawody.

Wydawać by się mogło, że zagrywka radomian była dzisiaj dosyć mocna. Nie miałeś trudności z przyjęciem?– Zespół z Radomia ma bardzo kąśliwą zagrywkę. Jeżeli chodzi o dzisiejsze spotkanie to spodziewałem się wyższego poziomu gry.

Razem z Pawłem Kodrzyckim jesteście najmłodsi w zespole. Czy jest odczuwalna w drużynie jakaś różnica wiekowa?

– Jeżeli chodzi o poziom gry i zachowanie między sobą to naprawdę, wiek nie robi tu żadnej różnicy. Wiadomo starsi zawodnicy mają dodatkowe doświadczenie, ale w zespole tak samo potrzebny jest młodszy jak i starszy zawodnik. To jest rutyna połączona z młodością. W naszym przypadku jest to dobry układ.

W tym roku zdajesz egzamin maturalny. Jak godzisz naukę z treningami ?

– Jest bardzo ciężko. Na razie jest to mój najważniejszy egzamin. Będę musiał poświęcić więcej czasu nauce, ponieważ jest już coraz bliżej do tego nieszczęsnego maja. Nie jest najlepiej ale postaram się to zmienić.


Iwona Krótkiewicz: Przegraliście dzisiaj decydujący mecz. Co spowodowało wasz słabszy występ?

Krzysztof Staniec (Czarni Radom): Ciężko powiedzieć. Według naszej oceny, jesteśmy chyba przygotowani dobrze do sezonu. Natomiast dzisiaj rywale byli skuteczniejsi.

U waża się, że po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej Jakuba Bednaruka Wasz zespół został osłabiony. Co o tym sądzisz?

–  To nie jest tak. Z Kubą była jasna sprawa. Przyszedł do nas potrenować. Brak pracy spowodował to, że rozegrał kilka meczy. Siłą rzeczy z racji tego, że jest jeszcze dostrzegany na rynku wiadomo było, że wcześniej czy później odejdzie. Liczyliśmy się z tym i myślę, że nie należy tego traktować jako osłabienie.

Co było dzisiaj najbardziej nieprzewidywalne w zespole Ósemki?

– Ósemka zagrała dzisiaj bardzo równo i zespołowo. Przede wszystkim skutecznie na kontrach, czego zabrakło szczególnie u nas. Dlatego wyglądało to tak a nie inaczej.

źródło: osemkasiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved