Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Energa Gedania niepokonana w lidze wojewódzkiej juniorek

Energa Gedania niepokonana w lidze wojewódzkiej juniorek

Nie było silnych na juniorki Energi Gedanii w lidze wojewódzkiej. Gdańszczanki dopiero w ostatniej kolejce oddały rywalkom pierwszego seta w tym sezonie. W meczu na szczycie podopieczne Grzegorza Wróbla pokonały EC Wybrzeże TPS Rumia 3:1.

Pojedynek lidera z wiceliderem miał tylko znaczenie prestiżowe, gdyż już wcześniej Energa Gedania zapewniła sobie kolejny tytuł mistrza Pomorza w tej kategorii wiekowej. – Był to stojący na dobrym poziomie, ciekawy mecz, który obfitował w wiele wymian. Wystarczała nasza chwila dekoncentracji i proste błędy, aby zawodniczki TPS złapały wiatr w żagle – oceniał trener Wróbel.

Gospodynie rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Szybko zdobyły prowadzenie 6:1, a następnie poprawiły rezultat na 11:4. Rywalki dopiero w końcówce odrobiły część strat. Jednak ten fragment spotkania pozwolił uwierzyć przyjezdnym, że mogą powalczyć w Gdańsku.

Co prawda drugą odsłonę gedanistki otworzyły korzystnym wynikiem 4:1, ale do 10:9 nie potrafiły odskoczyć. Na 13:12 TPS sam osiągnął przewagę, a następnie w jedynym ustawieniu uciekł aż na 20:12.

– Dziewczyny zerwały się do odrabiania strat, ale błąd zagrywki przy 23:24 sprawił, że Rumia wygrała tego seta do 23. W dalszej części meczu wszystko wróciło do normy i nasze zwycięstwo było niezagrożone – dodaje trener Energi Gedanii.

W trzecim secie gedanistki miały przestój, gdy prowadzenie 3:2 zamieniły na niekorzystny wynik 3:6. Jak się okazało był to sygnał, że punkty będę zdobywane seriami. cztery bowiem kolejne akcje przyniosły punkty gdańszczankom, ale od 10:12 znów miejscowe musiały gonić wynik. Uczyniły to doskonale, zdobywając pięć punktów z rzędu.

Na tym skończyły się emocje. Czym dłużej trwał mecz Energa Gedania grała coraz pewniej. W trzecim secie nie dała szans rywalek od 20:17, a kolejną partię otworzyła rezultatem 12:6, by 10-punktową przewagę osiągnąć przy 19:9.

Zgodnie z regulaminem kolory medali i ostateczna kolejność mistrzostw Pomorza 2010 zależy od wyników osiągniętych w lidze wojewódzkiej, ale nie daje jeszcze prawa gry na szczeblu ogólnopolskim. O trzy miejsca przysługujące województwu pomorskiemu na szczeblu centralnym mistrzostw Polski odbędzie się dodatkowy turniej.

– Zagrają trzy najlepsze drużyny z ligi, czyli Energa Gedania, Rumia i Libero Starogard oraz Orzeł Malbork, który sięgnie po siostry Mikołajewskie z SMS. Także my wzmocnimy się o naszą wychowankę, która uczy się i trenuje w Sosnowcu. W zawodach weźmie udział Laura Tomsia – zapowiada trener Wróbel.

Enerdze Gedanii jako mistrzowi Pomorza przysługuje prawo zorganizowania tego turnieju. Odbędzie się on w hali przy ul. Kościuszki od najbliższego piątku do niedzieli. Każdy zagra z każdym. Dla kibiców wstęp na rozgrywki jest bezpłatny. Pierwszego dnia mecze rozpoczynać się będą od godziny 14.30, drugiego od 11.00, a trzeciego od 10.30.

źródło: energa-gedania.pl