Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Zwycięstwo i awans Gwardii

Challenge Cup: Zwycięstwo i awans Gwardii

fot. archiwum

W rewanżowym meczu 1/8 Challenge Cup podopieczne Rafała Błaszczyka pokonały szwajcarską drużynę Kanti Schaffchausen 3:0 i awansowały do 1/4, gdzie ich przeciwnikiem będzie białoruska drużyna Minczanka Mińsk.

Kibice, którzy dosyć licznie jak na środek tygodnia stawili się we wrocławskiej hali Orbita, nie mieli wątpliwości że to właśnie ich ulubienice wywalczą awans do kolejnej rundy. W pierwszym meczu w Szwajcarii gwardzistki zwyciężyły 3:1 i tylko kataklizm mógł im przeszkodzić w awansie. Przebieg dzisiejszej rywalizacji nie pozostawił żadnych wątpliwości która z drużyn jest lepsza. Impel Gwardia Wrocław w świetnym stylu odprawiła rywalki, zwyciężając bez straty seta.

Spotkanie rozpoczęło się od zepsutej zagrywki Nootsary Tomkom. Na początku seta w poczynaniach Szwajcarek można było zauważyć sporo nerwowości. Znalazło to szybko odzwierciedlenie w wyniku. Gwardia odskoczyła na 4:1, ale kilka prostych błędów sprawiło że Kanti zmniejszyło przewagę do dwóch punktów i było 7:5. W tym momencie w polu zagrywki pojawiła się Joanna Wołosz i było praktycznie po secie. Rozgrywająca Impel Gwardii zupełnie rozbiła przyjezdne swoją zagrywką i na drugą przerwę techniczną gwardzistki schodziły prowadząc 16:8. W zasadzie jedyną zawodniczką Kanti, która nawiązywała walkę w tym secie była Brazylijka Goncalves De Oliveira. W zespole trenera Rafała Błaszczyka wszystko funkcjonowało jak należy i set szybko zakończył się zwycięstwem Gwardii 25:14.

Druga partia nie była już tak jednostronnym pojedynkiem. Szwajcarki długo dotrzymywały kroku wrocławiankom i nie pozwalały na uzyskanie większej przewagi punktowej. Na pierwszej przerwie technicznej Gwardia prowadziła 8:6. Ambitne siatkarki Kanti walczyły bardzo dzielnie, szczególnie mogła się podobać postawa Joany Heindrich, która kilka razy popisała się sprytnymi zagraniami. Na drugiej przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 16:13 dla Gwardii. Znakomicie po przerwie zagrała Monika Czypiruk, która kończyła wszystkie swoje ataki i nie pozwoliła przyjezdnym na zniwelowanie strat. Wrocławianki wygrały tego seta 25:21 i w tym momencie mogły już świętować awans do następnej rundy.Trzecie set to kontynuacja świetnej gry Impel Gwardii. Bardzo urozmaicona, efektowna i co najważniejsze skuteczna siatkówka gospodyń, pozwoliła im na odjechanie rywalkom i zakończenie meczu w trzech setach. Trochę nerwowości wkradło się w momencie, gdy na skutek zbyt dużej nonszalancji w grze, Szwajcarki zniwelowały przewagę do trzech punktów (19:16). Zamierzony efekt przyniósł czas o który poprosił trener Błaszczyk i gwardzistki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa i zakończyły spotkanie wygrywając trzecią partię 25:20. Warto zauważyć, że był to dopiero drugi mecz w tym sezonie w którym wrocławianki nie straciły seta.

1/4 pucharu Challenge Cup to duży sukces tego młodego i niedoświadczonego jeszcze zespołu. Procentuje praca trenera Błaszczyka, który mimo że dysponuje wąskim składem i młodymi zawodniczkami które nie mają jeszcze dużego doświadczenia, potrafił stworzyć zespół z powodzeniem rywalizujący na parkietach ligowych w kraju i w europejskich pucharach.

Impel Gwardia Wrocław – Kanti Schaffhausen 3:0
(25:14, 25:21, 25:20)

Składy drużyn:
Gwardia: Czypiruk, Czerwińska, Barańska, Wołosz, Sobolska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, Jagiełło, Szafraniec
Kanti: Heidrich, Pissinato, Belli, Kuroiwa, Goncalves De Oliveira, Tomkom, Lazo Del Risko (libero) oraz Steinemann, Raguz

Zobacz również:
Wyniki 1/8 Challenge Cup kobiet

Autor relacji: Tomasz Buczkowski – Sportowe Fakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved