Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sytuacja Morza Bałtyk Szczecin coraz mniej różowa

Sytuacja Morza Bałtyk Szczecin coraz mniej różowa

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin nie trenują już od tygodnia w proteście przeciwko zaległościom finansowym. Środowy mecz w Kielcach został przełożony, ale nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się poprawić.

Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej jeszcze w styczniu podjęło negatywną decyzję w sprawie transferu Wojciecha Włodarczyka do szczecińskiego klubu. Prezydium nie przychyliło się do wniosku Wydziału Szkolenia, klubu Morze Bałtyk i samego zawodnika, by mógł on rozwijać swoje umiejętności w Szczecinie. Z kolei na najbliższych kilka tygodni z gry wykluczony jest Mateusz Sylla, który przeszedł operację rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych przednich i szycia łąkotki bocznej i przyśrodkowej.

Sytuacja Morza Bałtyk Szczecin wygląda coraz gorzej. Siatkarze, wobec których zaległości finansowe wynoszą juz według Gazety Wyborczej 200 tys. złotych, zawiesili tydzień temu treningi i rozjechali się do domów. – Nie mam argumentów, by zmuszać ich do przychodzenia na zajęcia – twierdzi trener Zdzisław Gogol.Wszyscy są w trudnej sytuacji, bo nie znamy odpowiedzi na priorytetowe sprawy. Nie wiemy, czy znajdą się pieniądze na rozegranie ligi do końca. Jeśli nie poznamy tych odpowiedzi – nie będziemy trenować – uważa szkoleniowiec.

Ratunku działacze Morza szukają u władz miasta, z którymi chcą jak najszybciej podpisać umowę na promocję Szczecina. Czy jednak miejskich funduszy wystarczy na dokończenie rozgrywek? Klubowa strona podała, że zawodnicy zawiesili udział w zajęciach, by przygotować się do egzaminów na swoich uczelniach.Sytuacja jak żywo przypomina perypetie, które latem przechodził inny klub ze Szczecina, Piast. Tam również dość szybko po sezonie, w którym siatkarki Piasta walczyły o awans do ekstraklasy, skończyły się fundusze. Zawodniczki rozjechały się w poszukiwaniu innych klubów, a działacze podjęli ostatnią próbę ratowania klubu poprzez dotacje z miejskiej kasy. Akcja nie powiodła się i dziś próżno szukać Piasta w tabelach którejkolwiek z lig centralnych. Morze jeden upadek już przeżyło, i jak się okazuje, jest blisko kolejnego. Najbliższe spotkanie szczecinianie powinni rozegrać 13 lutego z Orłem w Międzyrzeczu.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved