Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: Fijałek i Prudel najlepszymi siatkarzami plażowymi

Plebiscyt 2009: Fijałek i Prudel najlepszymi siatkarzami plażowymi

fot. archiwum

W debiutującej kategorii "Najlepsza para siatkówki plażowej" najlepszy okazał się duet seniorski - Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel. Mistrzowie Polski zebrali  dwa razy więcej głosów niż para Kądzioła/Szałankiewicz, a na trzecim miejscu uplasowali się Kantor/Łosiak.

W związku z narastającą popularnością siatkówki plażowej w tym roku postanowiliśmy nagrodzić także najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Wytypowaliśmy dziewięć par, które w tym roku triumfowały na plażach w Polsce i na całym świecie. Największą popularnością cieszyli się zwycięzcy mistrzostw Polski, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy zebrali prawie połowę głosów.

NAJLEPSZA POLSKA PARA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2009

1. Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – 43,1% głosówMiejsce popularnych "Fifiego" i "Prudiego" w Plebiscycie nie powinno dziwić. Za nimi doskonały sezon, co sami podkreślają. Sporo borykali się z kontuzjami, mniej i bardziej poważnymi. Mimo to, zawsze – mimo bólu, niechęci, czy złej pogody – wychodzili na piach i walczyli do upadłego. Wszyscy zapamiętamy ich historyczny występ w Mazury Open zeszłego roku, gdzie dotarli – jako pierwsi na turnieju w Polsce – aż do ćwierćfinałów. O tym się nie mówi, ale Fijałek po każdym spotkaniu w Starych Jabłonkach szedł na masaż i zabezpieczenie uda przed kontuzją, którego ból doskwierał mu przez cały sezon. Wraz z Mariuszem tworzą doskonałą parę i z sezonu na sezon grają coraz lepiej – zarówno w turniejach krajowych, World Tourach, czy corocznych mistrzostwach Europy.

2. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz – 20,1% głosów

Kądzioła to "showman" polskiej plażówki. Siatkówka jest dla niego zabawą, co zresztą widać na piachu – cieszy się z tego co robi. Kibice na długo zapamiętają, gdy podczas World Tour w Starych Jabłonkach wraz z nimi klaskał i śpiewał. Sam "Kądziu" podkreśla, że nagrodę MVP na mistrzostwach świata U-20 otrzymał między innymi za to, że zabawiał publiczność. Wraz z "Szałanem" tworzą bardzo dobrą parę, a ich wiek (w tym roku skończą 21 lat) już wkrótce powoli im na kontynuowanie wspaniałej międzynarodowej kariery.

3. Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – 10,2% głosów

Absolutne odkrycie roku w polskiej siatkówce plażowej. Wszystko zaczęło się od ich mistrzostwa kraju w kategorii kadetów i juniorów. Wygrali również turniej o Puchar Bałtyku, również w dwóch kategoriach. Potem przyszedł czas na mistrzostwo Europy U-18 i dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata U-19 (wrócili niezadowoleni, choć nie była to ich domyślna kategoria wiekowa). Chłopcy w tym roku skończą dopiero 18 lat, a w poprzednim sezonie już wygrali jeden z turniejów mistrzostw Polski z cyklu Beach Ball Tour. Wszystkie ich sukcesy doskonale rokują na przyszłość i całkiem możliwe, że za kilka, czy kilkanaście lat będą najlepsi na świecie.

Pozostałe wyniki:
4. Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – 7,4%
5. Katarzyna Urban/Joanna Wiatr – 6,5%
6. Damian Wojtasik/Marek Leźnicki – 4,6%
7. Karolina Sowała/Monika Brzostek – 3,2%
8. Kinga Kołosińska/Beata Gałek – 2,6%
9. Renata Bekier/Daria Paszek – 2,3%

W środę i czwartek poznamy najlepszą siatkarkę i najlepszego siatkarza Plebiscytu Strefy Siatkówki.

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu 2009

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved