Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maraton siatkarzy Asseco Resovii

Maraton siatkarzy Asseco Resovii

fot. archiwum

Sześć spotkań w trzy tygodnie. Takie natężenie gry czeka siatkarzy wicemistrza Polski, Asseco Resovii Rzeszów w lutym. Podopieczni Ljubo Travicy rozegrają dwumecz w Lidze Mistrzów oraz trzy spotkania z czołówką PlusLigi, a niektórzy... Mecz Gwiazd PlusLigi.

Rozgrywki PlusLigi dawno minęły półmetek. Wszystkie zespoły rozpoczynają finisz przed fazą play-off. Stawka toczy się o zajęcie jak najlepszego miejsca w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej, do której końca zostało już tylko sześć spotkań. Wicemistrzowie Polski zajmują obecnie piątą lokatę tracąc do drugiej w tabeli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dwa punkty. Jednak aby wskoczyć na fotel wicelidera łatwo nie będzie, bo raz, że kędzierzynianie rozegrali o jedno spotkanie mniej niż "Resoviacy", dwa, że rzeszowian w najbliższym czasie czekają mecze z Jastrzębskim Węglem, ZAKSĄ i AZS-em Częstochowa, czyli czołówką PlusLigi. – Wszystkie mecze są dla nas tak samo ważne – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, pytany przez Gazetę Wyborczą o wagę najbliższych trzech spotkań. – Jak do każdego meczu tak samo i do tych będziemy podchodzić po to, by wygrać. Tak samo zresztą, jak robiliśmy od początku sezonu – dodaje.

Do spotkań ligowych dochodzą jeszcze mecze z CSKA Sofia w Lidze Mistrzów, a także Mecz Gwiazd PlusLigi na warszawskim Torwarze, w którym udział weźmie sześciu zawodników Asseco Resovii.

Ljubo Travica ma niezły orzech do zgryzienia. Dla jego podopiecznych zarówno mecze ligowe jak i pucharowe są bardzo ważne. Żadne z tych spotkań nie może zostać potraktowane w sposób ulgowy. – Pierwszy szczyt formy chcieliśmy zbudować na grudzień i styczeń – i to się udało. Teraz zaczynamy budować to od nowa. Po raz pierwszy od dwóch miesięcy możemy przeprowadzić normalny cykl treningowy przez cały tydzień. Wcześniej był z tym problem, bo graliśmy w środę i sobotę – mówi Ljubo Travica.źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved