Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Niespodzianka w wykonaniu SMS-u Sosnowiec

I liga: Niespodzianka w wykonaniu SMS-u Sosnowiec

Do sporej niespodzianki doszło w Sosnowcu, gdzie w meczu 17. kolejki o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet trzeci w tabeli AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. uległ outsiderowi rozgrywek - uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS 2:3.

Spotkanie, wbrew wcześniejszym prognozom, okazało się bardzo emocjonujące i zacięte. Świadczy o tym nie tylko liczba setów, ale także wyniki poszczególnych partii. Już w pierwszym secie ostrowianki musiały się mocno zmęczyć, aby pokonać rywalki do 22. Gospodynie od pierwszych piłek zawiesiły wysoko poprzeczkę. Jeszcze lepiej wypadły w drugiej partii. W niej bowiem w końcówce uzyskały kilka punktów przewagi i wygrały dość wyraźnie, bo 25:20. W kolejnej odsłonie spotkania sosnowiczanki poszły za ciosem. Choć o wyniku rozstrzygnęła gra na przewagi, to jednak w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały uczennice SMS-u.

Podopieczne Tomasza Wasilkowskiego prowadziły już w meczu 2:1 i w trzecim secie walczyły, aby wywalczyć komplet punktów. Ta sztuka im się jednak nie udała, gdyż przyjezdne nie zamierzy rezygnować ze zdobycia chociaż jednego „oczka" w tym pojedynku. Ruszyły zatem do walki i opłaciło się – wygrały 25:21, doprowadzając do tie-breaka. Widać było jednak, że AZS KSZO w tym meczu gra falowo. W piątym secie bowiem kontrolę nad grą znów uzyskały gospodynie. Kilkupunktowe prowadzenie zapewniło im wygraną do 11.

Mimo porażki KSZO zachowało trzecią pozycję w tabeli, zaś SMS Sosnowiec pozostał na ostatnim miejscu. W środę ostrowianki zmierzą się we własnej hali z Jedynką Aleksandrów Łódzki, zaś SMS PZPS I Sosnowiec zagra na wyjeździe z Treflem Sopot.

SMS PZPS I Sosnowiec – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:2
(22:25, 25:20, 28:26, 21:25, 15:11)