Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Spacerek bielszczanek w Pile?

PlusLiga Kobiet: Spacerek bielszczanek w Pile?

fot. archiwum

W 13. kolejce PlusLigi Kobiet BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzą się na wyjeździe z PTPS-em Piła. W obecnych rozgrywkach drużyna z Piły spisuje się bardzo przeciętnie, gra w kratkę, a o nawiązaniu do sukcesów zespołu z lat ubiegłych, póki co nie może być mowy.

Dlatego wydawać się może, że przywiezienie kompletu punktów z Piły jest niejako planem minimum dla bialskiego zespołu, a mecz będzie spacerkiem. Ale nic bardziej mylnego. Faktem jest, że zwycięstwa w tym sezonie pilanki odnosiły z zespołami sklasyfikowanymi w dolnych rejonach tabeli (wyjątkiem jest wygrana 3:1 z Centrostalem), ale absolutnie nie można ich zlekceważyć.

Jest to drużyna nieobliczalna, mająca w swoim składzie zarówno doświadczone zawodniczki (Kasprów, Kosmatka, Szczygielska) , jak i siatkarki młodego pokolenia (Wojtowicz, Kaczorowska, Tokarska, Maj). Jeśli każda z nich zagra na swoim najwyższym poziomie, to wtedy PTPS jako zespół staje się bardzo trudny do zatrzymania o czym przekonała się drużyna Centrostalu, która zapowiadała walkę o medale. Dodatkowym bodźcem motywującym pilanki może okazać się niedawna zmiana trenera. Wojciecha Lalka zastąpił Adam Grabowski. Takie roszady zawsze wyzwalają w zawodniczkach dodatkowe chęci pokazania się nowemu szkoleniowcowi z jak najlepszej strony.

Jeśli chodzi o siatkarki z Bielska-Białej to istotną sprawą jest to, że żadna z zawodniczek nie jest już kontuzjowana, a trener Mariusz Wiktorowicz ma szerokie pole manewru przy ustalaniu wyjściowej szóstki. Nie bez znaczenia pozostaje także zwycięstwo w poprzednią środę z mistrzem Polski z Muszyny. Zespół pokazał, że po serii porażek w europejskich pucharach potrafił się podnieść i wrócić do wygrywania w PlusLidze Kobiet. Dwa kolejne zwycięstwa podbudowały bielszczanki i utwierdziły w nich przekonanie, że nadal są w stanie wygrać mistrzowski tytuł w kraju. Obecna forma BKS-u może nie jest najwyższa, ale widać już jej poprawę, a jeśli dodatkowo reszta zawodniczek dostosuje się do poziomu Heleny Horki z meczu z Muszyną, to trzy punkty raczej na pewno powędrują na konto Aluprofu. Aby to osiągnąć wicemistrzynie Polski muszą do meczu w Pile przystąpić w pełni skoncentrowane i nie pozwolić rywalkom na zbyt wiele. Początek spotkania w Pile w poniedziałek o godzinie 18.00.Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved