Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: S. Antiga najlepszym siatkarzem zagranicznym

Plebiscyt 2009: S. Antiga najlepszym siatkarzem zagranicznym

fot. archiwum

Stephane Antiga drugi raz z rzędu wygrał w Plebiscycie Strefy Siatkówki w kategorii najlepszego zagranicznego zawodniczka występującego w Polsce. Francuski przyjmujący PGE Skry Bełchatów wyprzedził Białorusina Aleha Akhrema i Fina Mikko Oivanena.

Kategoria „Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce" rok temu była nowością w Plebiscycie Strefy Siatkówki. Wtedy również ponad 50% Waszych głosów zostało oddanych na francuskiego zawodnika. Stephane Antiga zdobył wtedy 58,18% głosów. Wtedy w „trójce" znaleźli się jeszcze Jakub Novotny (10,12%) oraz Guillaume Samica (9,86%). W tym roku po raz kolejny na Wasze uznanie, oprócz Antigi, zasłużył ten ostatni, ale znalazł się dopiero na 4. pozycji.

NAJLEPSZY ZAGRANICZNY ZAWODNIK 2009

1. Stephane Antiga – 53,3% głosówKapitan reprezentacji Francji jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole PGE Skry Bełchatów. Karierę rozpoczynał w1998 roku w zespole Paris UC i tam został do 2003 roku. Później przeprowadził się do Cuneo, zaś po roku zdecydował się przyjąć propozycję hiszpańskiego klubu Portol Palma de Mallorca. W 2007 roku postanowił zmienić warunki klimatyczne i podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Z zespołem z Bełchatowa zdobył w 2008 i 2009 roku Mistrzostwo Polski, a także brązowy medal Ligi Mistrzów. W zeszłym roku wraz z reprezentacją Francji zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy, w meczu finałowym zdobywając 14 punktów.

2. Aleh Akhrem – 21,7% głosów

W zeszłym roku dołączył do ekipy Asseco Resovii Rzeszów. Pochodzi z Białorusi i przez sześć lat grał w rodzimych klubach. W latach 2001-2005 bronił barw Kommunalnika Grodno, zaś przez kolejne dwa występował w Technopribor-Bella. Kolejne dwa sezony spędził w Iraklisie Saloniki, z którym dotarł do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2008/2009. Jest także kapitanem reprezentacji Białorusi. Z Asseco Resovią Rzeszów ma już na koncie jeden krok do wielkich sukcesów. Zespół zagrał w finale Pucharu Polski, w którym jednak musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze Resovii grają także w Lidze Mistrzów i obecnie czeka ich walka w I rundzie play-off.

3. Mikko Oivanen – 9,2% głosów

Trzecie miejsce w naszym plebiscycie zdobył kolejny z graczy Asseco Resovii Rzeszów – Mikko Oivanen. W klubie z Podkarpacia występuje od 2008 roku, gra na pozycji atakującego. Pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał w klubie Kiikoisten Kirma (2001-2002). Kolejne lata spędził kolejno w zespołach: Kuortane, Vammalan Lentopallo & Kuortane, Raision Loimu i Rovaniemi Santasport. W 2007 roku przeprowadził się do Turcji, gdzie grał w Kastamonu Bozkurt Belediyesi. Na swoim koncie ma 2. miejsce Ligi Europejskiej w 2005 roku i 4. miejsce Mistrzostw Europy w 2007 roku zdobyte z reprezentacją Finlandii. Ponadto na tych imprezach odbierał nagrody indywidualne: był najlepszym atakującym Ligi Europejskiej i najlepszym atakującym ME.

Pozostałe wyniki:
4. Guillaume Samica – 7,5%
5. Michal Masny – 6,8%
6. Iurij Gladyr – 1,5%

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu 2009

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved