Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Ósemki na koniec rundy zasadniczej

II liga: Wygrana Ósemki na koniec rundy zasadniczej

W sobotę w siedleckiej hali rozegrany został ostatni mecz rundy zasadniczej. Czarni Radom i Ósemka Siedlce walczyły o drugie miejsce w tabeli. Gospodarze, stanowczo dominowali w meczu i wygrali pojedynek, nie oddając rywalom nawet seta.

Wygrana umocniła i podbudowała siedlczan, którzy już niedługo zaczynają rozgrywki play-off.

Od udanego ataku z lewego skrzydła mecz zaczął Hachuła. Po chwili, ze środka odpowiedział Radom. Drużyny szły łeb w łeb, aż do stanu 4:3. Siedlczanie wykazywali się asekuracją, a następnie przystępowali do skutecznej kontry. Przy stanie 5:3 po obronie Kołodzieja, z prawego skrzydła Kuczko przebił się przez blok. Później, seria zepsutych zagrywek po obu stronach i na tablicy pojawił się wynik- 8:5. W polu zagrywki stanął Kuczko, goście przyjęli piłkę na drugą stronę, którą od razu uderzył Łęgowski. O czas poprosił trener Skrok. Zaraz po przerwie, zawodnicy z Radomia zablokowali Hachułę atakującego z lewego skrzydła (12:6). Ósemka miała problem z przyjęciem zagrywki gości, ale w dalszym ciągu utrzymywała miażdżącą przewagę. Stanęła, gdy na tablicy widniał wynik 17:14. Kuczko dwukrotnie próbował przebić się przez blok, jednak nieskutecznie. Radomianie wykorzystali chwilę słabości gospodarzy i odrobili straty, jednak nie na długo. Ósemka postawiła blok, uniemożliwiając grę gościom. Ostatnią akcję tej serii zakończył Milewski, atakując ze środka.

Drugi set szczęśliwie zaczęli radomianie, blokując krótką Jesienia. W rewanżu z prawego skrzydła zaatakował Kuczko. Ósemka szybko odskoczyła na kilka punktów, po dwukrotnym bloku Hachuły, oraz po błędach przeciwnika. Przy stanie 5:1 o przerwę poprosił trener ekipy  z Radomia. Zaraz po niej Kuczko zepsuł zagrywkę. Dalej, asa serwisowego dla siedlczan zafundował Łęgowski. Po nim, Milewski popełnił błąd podwójnego odbicia i tym razem o czas prosił trener Nowak (11:9). Gra utrzymywała się na równym poziomie, jednak minimalną przewagę punktową w dalszym ciągu miała Ósemka. Po nieudanym ataku w aut Łęgowskiego oraz zepsutym serwisie, doszło do remisu (16:16). Kolejny czas dla siedlczan nic nie dał, a wręcz odwrotnie – Radom wyszedł na prowadzenie. Później Kuczko obił ręce bloku gości i Siedlczanie „wrócili do gry". Doprowadzili do czteropunktowej przewagi. Seta zakończył atak Hachuły z prawego skrzydła.

Pierwszy punkt partii trzeciej padł łupem zawodników z Radomia, po bloku na Jesieniu. Dalej, Łęgowski wystawił piłkę na prawe skrzydło, skąd do ataku przystąpił Kuczko. Drużyny grały punkt za punkt, aż do stanu 9:8 dla Ósemki, która ponownie przejęła inicjatywę a po asie serwisowym Milewskiego wyszła na prowadzenie. Drużyny zeszły na przerwę na żądanie trenera Czarnych Radom. Hachuła splasował piłkę na prawym skrzydle i na tablicy było już ośmiopunktowe prowadzenie Ósemki. Dalej, Jesień zaserwował w aut, a Hachuła został zablokowany przez Stańca i przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. O czas poprosił trener Nowak. Po nim, Krzaczek został zablokowany przez Radomian, jednak później powtórzył skuteczną już, krótką. Przy stanie 23:16 w polu zagrywki stanął Łęgowski i rozpoczął serię kapitalnych serwów, jednak nie skończył meczu. Zrobił to Kuczko, atakujący z prawego skrzydła.

Zakończyła się ostatnia kolejka fazy zasadniczej II ligi mężczyzn. W 3. grupie Ósemka Siedlce zajęła drugą pozycję w tabeli z 38 punktami na koncie. Zawodnicy nie mają jednak dużo czasu na odpoczynek, gdyż już za niecałe 2 tygodnie rozpocznie się pierwszy etap fazy play-off. Siedlczanie rozpoczną go od rywalizacji u siebie z Czarnymi Radom. Pytanie tylko czy tym razem goście podejmą walkę?

Ósemka Siedlce- Czarni Radom 3:0
(25:21, 25:21, 25:17)

Składy drużyn:
Ósemka Siedlce: M. Krzaczek, P. Milewski, B. Jesień, P. Łęgowski, M. Kuczko, K. Hachuła, G. Kołodziej (libero)

Czarni Radom: K. Staniec, M. Kalita, K. Fryszkowski, Ł. Kleczaj, B. Koryciński, P. Biliński (libero), E. Amarowicz