Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zwycięstwo torunianek w Aleksandrowie Łódzkim

I liga: Zwycięstwo torunianek w Aleksandrowie Łódzkim

Zaczyna się komplikować sytuacja w tabeli I ligi dla drużyny Jedynki Aleksandrów Łódzki. W sobotę poniosły kolejną porażkę, ulegając Budowlanym z Torunia 1:3. Tylko w pierwszym secie udało się uzyskać zawodniczkom Jedynki korzystny rezultat.

I to mimo popsutych sześciu zagrywek. Po dość poprawnej grze, szczególnie w końcówce seta, wygrały partię do 21. Pozostałe trzy zakończyły się niestety porażkami gospodyń. Znów szwankowało przyjęcie zagrywki, dużo do życzenia pozostawiała także gra Jedynki w obronie. Te dwa elementy miały z kolei zasadniczy wpływ na rozegranie, które było bardzo utrudnione. Trener Jacek Pasiński próbował różnych ustawień, tak w parze zawodniczek przyjmujących, jak też na środku czy rozegraniu. Nie przynosiło to spodziewanych efektów i zawodniczki z Torunia wygrały poszczególne sety do 21, 18 i 23, zdobywając bardzo ważne trzy punkty.

W grze siatkarek Jedynki trudno doszukiwać się pozytywów, może poza grą na rozegraniu Aleksandrą Przepiórki, która wniosła przez czas, kiedy przebywała na placu gry, dużo ożywienia w poczynania zespołu.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Budowlani Toruń 1:3
(25:21, 21:25, 18:25, 23:25)

Jedynka: Wołoszyn, Rajkowska, Buchalska, Wankiewicz, Wiśniewska, Olczyk, Korzycka (libero) oraz Przepiórka, Blomberg, Michalkiewicz i Możdżeń
Budowlani: Szulc, Soja, Cabańska, Kowalska, Wiśniewska, Sobczak, Januszewska (libero) oraz Weder i Sikorska