Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: SMS Spała po raz kolejny zwycięski

I liga: SMS Spała po raz kolejny zwycięski

Siatkarze SMS-u I PZPS Spała odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi mężczyzn. W 17. kolejce zagrali z Pronarem Parkiet Hajnówka, a mecz zakończył się wygraną podopicznych Grzegorza Rysia 3:1. Zwycięstwo dało im awans na 9. miejsce w tabeli.

Siatkarze z Hajnówki musieli sobie ostatnio radzić bez kontuzjowanego Allassane Guindo. Zawodnik miał wrócić do gry w spotkaniu przeciwko SMS-owi, jednak podczas rozgrzewki doznał urazu kolana i na boisku się nie pojawił.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, którzy w pierwszym secie zdobyli kilkupunktowe prowadzenie i wygrali do 18. Problemy zaczęły się od drugiej partii. Podopieczni Grzegorza Rysia zaczęli grać coraz lepiej i sprawili swoim rywalom sporo problemów. Drugi set padł łupem gospodarzy 25:19. Sporo emocji przyniosła trzecia odsłona spotkania. W niej bowiem doszło do walki do przewagi, ale w końcówce lepsi okazali się gracze SMS-u, którzy wygrali 26:24. To zwycięstwo dodało skrzydeł spalskiej młodzieży, zaś hajnowianie nie mogli się przełamać. Czwarta partia do zdecydowana kontrola nad grą SMS-u i wysoka wygrana do 16.

Niezadowolony po tym meczu był przyjmujący Pronaru Parkietu, Artur Żyliński:Zagraliśmy słabo w każdym elemencie. Ten mecz powinniśmy wygrać. Wiedzieliśmy o tym doskonale, dlatego nie ma wytłumaczenia dla tego, co się stało. Jest nam bardzo przykro – powiedział w rozmowie dla „Kuriera Porannego".

Po tym zwycięstwie SMS awansował na 9. pozycję w tabeli, zaś hajnowianie spadli na miejsce 10. W środę zespół z Hajnówki zmierzy się z Treflem Gdańsk. Mecz SMS-u Spała z GTPS-em Gorzów Wlkp. został przełożony na 12 marca.

SMS I PZPS Spała – Pronar Parkiet Hajnówka 3:1
(18:25, 25:19, 26:24, 25:16)

Pronar Parkiet: Żyliński, Wójcik, Sacharewicz, Staniewski, Tietnianiec, Ignaciuk, Saczko (libero) oraz Poinc, Zrajkowski i Skup