Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Słowacy mierzą w mistrzostwa Europy 2011

Słowacy mierzą w mistrzostwa Europy 2011

fot. archiwum

Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy to cele jakie postawiły w tym sezonie władze Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej przed siatkarkami i siatkarzami. -Chcemy grać pomiędzy najlepszymi zespołami w Europie - mówi szef SVF, Ľubor Halanda.

Męska reprezentacja, którą od trzech lat prowadzi włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini, rozegra pierwszy mecz towarzyski w połowie maja. Jej przeciwnikiem w Poprad Arena będą Bułgarzy. Tydzień później, pod Tatrami Słowacy będą gospodarzami pierwszego turnieju eliminacyjnego do II rundy mistrzostw Europy 2011. W grupie Słowacy zagrają z Belgią, Ukrainą i zwycięzcą pojedynku Białoruś-Gruzja. Drugi turniej kwalifikacyjny organizowany będzie przez Belgów. Jeśli podopieczni Emanuele Zaniniego awansują do następnej rundy, kolejne mecze rozegrają we wrześniu. Latem Słowacy tradycyjnie już będą uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Europejskiej, gdzie o wejście do wielkiego finału będą rywalizować z Hiszpanami, Rumunami i Brytyjczykami.

Pani w pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2010 roku zmierzą się w Brnie z reprezentacją Czech. Pod koniec maja Słowaczki zagrają na Ukrainie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Ich rywalkami na drodze do awansu do III rundy poza Ukrainkami będą siatkarki Izraela i Wielkiej Brytanii. – Nasze cele na ten rok nie mogą być inne, jak tylko te najwyższe. Chcemy, aby nasze reprezentacje na stałe grały z najlepszymi zespołami w Europie – powiedział Ľubor Halanda, prezes Słowackiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved