Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Wygrana zespołu Anny Podolec

Serie A: Wygrana zespołu Anny Podolec

Pewne zwycięstwo odniósł zespół Anny Podolec, Asystel Novara, pokonując Florens Castellana Grotte 3:0. Polka w meczowej dwunastce jednak nie pojawiła się. Dzięki tej wygranej Asystel zajmuje siódme miejsce w tabeli Serie A.

Zespół Asystelu Novara, którego barw broni Anna Podolec, pokonał w meczu wyjazdowym drużynę Cgf Recycle Florens Castellana Grotte 3:0. Chociaż wynik wskazuje, że było to jednostronne widowisko, zwycięstwo podopiecznym Luciano Pedulli wcale nie przyszło łatwo. W poszczególnych partiach trwała wyrównana walka, a w dwóch z nich siatkarki z Novary wygrywały minimalną dwupunktową różnicą. Całe spotkanie trwało godzinę i 20 minut, niestety ani minuty nie zagrała Anna Podolec. Nie było jej nawet w meczowej dwunastce. W ekipie gospodarzy najlepiej punktującymi były Nagy i Soninha, które zdobyły odpowiednio 13 i 12 oczek. W zespole Asystelu najlepiej zapunktowały Flier (19) oraz Tom (14). Po tym zwycięstwie zespół Asystelu awansował na siódme miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Siatkarki Asystelu Novara to rywalki Dąbrowy Górniczej w kolejnej rundzie Ligi Mistrzyń.

Florens Castellana Grotte – Asystel Novara 0:3
(26:28, 20:25, 23:25)

Składy:
Cgf Recycle Florens Castellana Grotte: Labate (3), Dalia (2), Lipicer (8), Sansonna (libero), Nagy (13), Soninha (12), Ritschelova (5) oraz Cardani

Asystel Novara: Staelens (5), Rosso (libero), Paggi (8), Barazza (6), Flier (19), Kożuch, Tom (14) oraz Barcellini (10), Zardo