Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolejna wygrana „Kolibrów”

Serie A: Kolejna wygrana „Kolibrów”

Ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty odniosła kolejne ligowe zwycięstwo. W 14. kolejce Serie A Scavolini Pesaro okazało swoją wyższość nad drużyną Desparu Perugia. Wygrana 3:1 sprawiła, że podopieczne Angelo Vercesiego utrzymały fotel lidera.

Zawodniczki Desparu Perugia chciały za wszelką cenę zrewanżować się podopiecznym Angelo Vercesiego za porażkę w Pucharze Włoch, dlatego też ligowy pojedynek zaczęły z wielkim animuszem. Już po pierwszych akcjach uzyskały kilkupunktowe prowadzenie. Przewaga gospodyń utrzymywała się na drugiej przerwie technicznej (16:12), jednak po niej liderki Serie A zdobyły dziewięć „oczek", zaś ekipa z Perugii zaledwie jedno (17:21). Taki obrót sprawy nie załamał gospodyń, które zerwały się do walki i doprowadziły do zaciętej końcówki, w której lepsza okazała się ekipa z Pesaro (28:26). Początek drugiej odsłony był również wyrównany, ale od połowy tej partii przewagę uzyskał zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Liderki Serie A nie wypuściły przewagi i prowadziły już 2:0. Jednak trzecią partię od mocnego uderzenia rozpoczął Despar. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:5 i z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę. Dzięki konsekwentnej grze zwyciężyły w tej odsłonie 25:14 i przedłużyły nadzieję na wywalczenie punktów w pojedynku z liderem tabeli. W czwartej partii podopieczne Angelo Vercesiego powróciły do swojej gry i mozolnie „odjeżdżały" ekipie z Perugii. Na drugim czasie technicznym Skowrońska-Dolata i jej koleżanki prowadziły 16:11. Ostatecznie ten set padł łupem przyjezdnych 25:18, a w związku z tym Scavolini odniosło kolejną wygraną i umocniło się na fotelu lidera Serie A.

Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole gospodyń, była Elitsa Vasileva, która zdobyła 20 „oczek" dla swojej drużyny. Zaledwie trzy punkty mniej zyskała Antonina Zetova, a 15 „oczek" zapisała na swoim koncie Anna Maria Quaranta. Jednak najlepszą skutecznością w ataku popisała się Yevgenia Duskhyevich, która z 10 ataków skończyła aż 6, a to dało jej 60% skuteczności w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zdecydowanie najwięcej razy atakowała Zetova (19 razy), a jej skuteczność wyniosła 45%. Dobrze funkcjonującym elementem w ekipie Desparu był blok. Ogółem gospodynie popisały się 10 blokami, przy zaledwie 4 „czapach" przyjezdnych. Pięć punktowych bloków na swoim koncie zanotowała Quaranta.

Aż 21 punktów dla ekipy z Pesaro zdobyła Carolina Costagrande. Jej skuteczność w ataku wyniosła 40% (17 punktów), zaś przyjęcie pozytywne – 82%, a perfekcyjne – 45%. Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 16 „oczek" (14 z ataku, jeden punkt serwisem oraz jeden udany blok). Polska atakująca popełniła trzy błędy w ataku i raz została zablokowana. Aż 60% skutecznością w ataku popisała się Martina Guiggi (15 ataków – 9 skutecznych).

Despar Perugia – Scavolini Pesaro 1:3
(26:28, 21:25, 25:14, 18:25)

Despar: Quaranta (15), Leggeri (12), Dushkyevich (8), Zetova (17), Pincerato , Vasileva (20), Arcangeli (libero) oraz Weiss (1) i Angeloni

Scavolini: Usic (9 pkt.), Garzaro (4), Skowrońska-Dolata (16), Ferett (1)i, Costagrande (21), Guiggi (13), Wijnhoven (libero) oraz Saccomani (4), Marinkovic (5), Mari i Boscoscuro.