Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Łatwe punkty dla Gwardzistek?

PlusLiga Kobiet: Łatwe punkty dla Gwardzistek?

fot. archiwum

W trzynastej kolejce PlusLigi Kobiet Impel Gwardia Wrocław podejmie u siebie zespół Gedani Żukowo. Niewątpliwie faworytem spotkania będą wyżej notowane gospodynie, które aktualnie zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli.

W ostatni wtorek siatkarki z Wrocławia pokonały na wyjeździe, w ramach rozgrywek Challenge Cup, szwajcarski Kanti Schaffhausen 3:1. Teraz przyszedł czas powrotu na „krajowe podwórko". W trzynastej kolejce podopieczne Rafała Błaszczyka podejmą u siebie ostatni zespół PlusLigi Kobiet – Gedanię Żukowo.

Patrząc na tabelę niewątpliwym faworytem jest ekipa z Dolnego Śląska, jednak siatkarki z Żukowa na pewno nie zamierzają tanio sprzedawać skóry. Gwardia Wrocław z dorobkiem 16 punktów zajmuje obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli. W poprzednim spotkaniu w Białymstoku Gwardzistki musiały uznać wyższość tamtejszego AZS-u, przegrywając 2:3. Gorzej wiedzie się zawodniczkom Gedani. Podopieczne Pawła Kramka w obecnym sezonie przegrały wszystkie dwanaście spotkań, nie wygrywając przy tym żadnego seta. W ostatniej kolejce uległy one zdecydowanie zespołowi MKS Dąbrowa Górnicza 0:3. Wspomniana porażka na pewno skłoniła ich szkoleniowca do głębszych przemyśleń. – Doskonalimy zagrywkę. Tylko tym elementem możemy zwiększyć swoje szanse na wyrównaną walkę – przyznaje przed spotkaniem niedzielnym spotkaniem Paweł Kramek.

Gedania Żukowo przyjedzie do Wrocławia w dziesięcioosobowym składzie. Po chorobie powraca do zespołu atakująca Małgorzata Lizińczyk, w składzie zabraknie natomiast Żanety Rzepnikowskiej. Gospodynie przystąpią do spotkania bez kapitan zespołu – Katarzyny Mroczkowskiej, która kilka dni temu poddała się zabiegowi artroskopii kolana.Chciałbym, aby ta sytuacja, jeśli już musiała się przydarzyć, wpłynęła bardzo mobilizująco na zespół – komentuje trener Rafał Błaszczyk.

Czy zatem sprawdzą się słowa szkoleniowca drużyny z Wrocławia i jego zawodniczki wyjdą w niedziele na parkiet w pełni zmobilizowane i nastawione na zwycięstwo? A może siatkarki Gedanii Żukowo pokuszą się o niespodziankę i o pierwszą punktową zdobycz w tym sezonie?

Wszystko okaże się jasno już jutro. Początek spotkania Impel Gwardia Wrocław – Gedania Żukowo o godzinie 15 w hali Orbita.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved