Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki nie oddały Stali nawet seta

PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki nie oddały Stali nawet seta

Siatkarki Enion Energii MKS Dąbrowa Górnicza zgodnie z przewidywaniami pokonały we własnej hali zespół Stali Mielec. Podopieczne trenera Waldemara Kawki nie oddały przyjezdnym nawet jednego seta i dołożyły komplet punktów do ligowej tabeli.

Początek meczu to wzajemna wymiana ciosów. Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, co sprawiło, że mecz w początkowej fazie był wyrównany. Po autowym ataku Magdaleny Piątek dąbrowska drużyna wyszła na prowadzenie 7:5 i na pierwszej przerwie technicznej utrzymała je prowadząc 8:6. Po ataku Agaty Karczmarzewskiej – Pury i błędzie własnym mielczanek gospodynie uzyskały cztery „oczka" przewagi (11:7). Reakcja trenera Rafała Prusa była natychmiastowa, poprosił on o przysługujący jego drużynie czas, lecz nie zdało to większego rezultatu. Wprawdzie Stal zniwelowała przewagę drużyny z Zagłębia do dwóch punktów (11:9), lecz riposta podopiecznych trenera Waldemara Kawki była bardzo szybka. Atak Agaty Karczmarzewskiej – Pury i błąd własny zawodniczek Stali sprawiły, że było 14:10. Czteropunktowa przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 19:15, a po dobrych serwach Marty Haładyn wzrosła do sześciu punktów (21:15). Miejscowa drużyna dobrze grała w obronie, wyprowadzała kontry, co w znacznym stopniu przyczyniło się do zwycięstwa w pierwszym secie. Seta punktowym blokiem na Magdalenie Piątek zakończyła Ewelina Sieczka.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Stali 3:0 po trzech autowych atakach MKS-u. Wkrótce potem role na parkiecie zupełnie się odwróciły. Dąbrowianki narzuciły swój styl gry, a mielczanki miały problemy z przyjęciem zagrywki. Bardzo dobrą serię zanotowała Joanna Staniucha – Szczurek, która serwowała od stanu 4:4 do 9:4 i zanotowała dwa asy serwisowe. Serię tą przerwała dopiero Magdalena Piątek i było 9:5 dla gospodyń. Przyjezdne miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa, a miejscowe zawodniczki wyprowadziły kilka kontrataków i powiększyły przewagę. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:10. Sześciopunktowa przewaga MKS-u utrzymała się do stanu 21:15. Po błędzie serwisowym Agaty Karczmarzewskiej – Pury oraz punktowym ataku Iwony Niedźwieckiej przy stanie 21:17 o pierwszy czas poprosił trener Waldemar Kawka. Było to dobre posunięcie, bowiem zawodniczki Stali dwukrotnie popełniły błędy w polu zagrywki, a ostatni punkt w tym secie zapisała na swoje konto Aleksandra Liniarska, która zablokowała Agatę Wilk.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od remisu najpierw 3:3, a następnie 6:6. Obie ekipy kończyły ataki własne, lecz nie potrafiły wypracować żadnej przewagi na swoją korzyść. Mielecka drużyna toczyła w miarę wyrównaną grę z MKS-em i odpowiednio prowadziła 9:8 oraz 14:12. Przy dwupunktowej przewadze Stali o czas poprosił trener Waldemar Kawka i dało to wymierny efekt bowiem jego podopieczne najpierw doprowadziły do remisu 14:14 po ataku Eweliny Sieczki, a po dwóch punktach Magdaleny Sadowskiej objęły prowadzenie 16:15. Końcówka tego seta to zdecydowana przewaga gospodyń, które dzięki skutecznej grze w obronie powiększyły przewagę do czterech punktów (22:18) po ataku Joanny Staniuchy – Szczurek. Seta autowym atakiem zakończyła Marta Łukaszewska i tym samym w całym meczu padł rezultat 3:0 dla drużyny z Dąbrowy Górniczej.

MVP spotkania została wybrana Agata Pura – MKS Dąbrowa Górnicza.

MKS Dąbrowa Górnicza – Stal Mielec 3:0

(25:18, 25:19, 25:19)

MKS Dąbrowa Górnicza: Pura (14 pkt.), Liniarska (10), Szczurek (8), Sieczka (7), Haładyn, Gajgał (7), Strasz (libero) oraz Sadowska (2) i Śliwa

Stal: Kwiatkowska (5), Piątek (11), Wilk D. (1), Wojcieska (11), Ściurka (5), Niedźwiedzka (5), Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska (1), Ordak (3) i Wilk A. (1)