Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Haładyn: Zależało nam na odniesieniu zwycięstwa

Marta Haładyn: Zależało nam na odniesieniu zwycięstwa

fot. archiwum

- Ciężko się gra z pozycji lidera, a my to dziś musiałyśmy udowodnić, co nieraz jest trudniejsze niż granie z lepszym przeciwnikiem - podsumowała dzisiejsze spotkanie ze Stalą Mielec rozgrywająca MKS-u Dąbrowa Górnicza, Marta Haładyn.

Robert Sarna: Gratulacje za dobry występ. Dziś można powiedzieć, że zagrałyście na „pół gwizdka", gdyż przeciwnik nie postawił wysoko poprzeczki.

Marta Haładyn:Spotkanie było dość nerwowe i może dlatego się wydawało, że nie było walki. Akcje kończyły się dość szybko. Na pewno zależało nam na odniesieniu zwycięstwa, mielczanki prezentują wyższy poziom niż ich miejsce w tabeli. Kiedyś na pewno będą musiały się przełamać i cieszymy się, że nie nastąpiło to w meczu z nami. Ciężko się gra z pozycji lidera, a my to dziś musiałyśmy udowodnić, co nieraz jest trudniejsze niż granie z lepszym przeciwnikiem.

W trzecim secie widać było, że jesteście rozprężone. Wasza gra już nie była tak przekonująca jak w poprzednich dwóch.My już miałyśmy dwa razy taką sytuację z Gwardią, że prowadziłyśmy 2:0 i przegrywałyśmy. Wiadomo, że u nas ten trzeci set jest nerwowy. Trzeba się skupić na grze w trzecich setach. Dobrze, że mamy podwójną zmianę (Magdalena Sadowska za Martę Haładyn i Magdalena Śliwa za Agatę Karczmarzewską – Purę przyp. red.), czasami ja wchodzę, czasami Magda i cieszyć się trzeba, że zakończyłyśmy tego seta na swoją korzyść.

Dopisujecie do swojego konta i zwiększacie przewagę nad Budowlanymi, czyli jest wszystko w porządku?

Jest lepiej niż myślałyśmy ponieważ to trzecie miejsce coraz bardziej się nam podoba i chciałybyśmy na nim pozostać.

Przed wami trzy trudne mecze z Muszynianką, Asystelem Novara i BKS Bielsko-Biała gdzie poznamy prawdziwą wartość drużyny.

Prawdziwa wartość drużyny będzie w play-off. Teraz będziemy grały z drużynami z wyższej półki. Będziemy się starały walczyć i tanio skóry nie oddamy, a będzie, co będzie. Już raz w meczu z Muszyną pokazałyśmy, ale z Bielskiem nam nie wyszło. Na pewno będzie dobre widowisko w tych meczach.

Na kogo chciałybyście trafić w Pucharze Polski? W Gwardii Wrocław jest kontuzjowana Katarzyna Mroczkowska i wszystko w tej konfrontacji jest możliwe.

Chciałabym pojechać do domu, do Wrocławia (śmiech), z kolei Magda (Śliwa przyp. red.) chciałaby się zobaczyć z córką. Ciężko jest mi powiedzieć z kim zagramy, obyśmy trafiły na zespół, który nam będzie dobrze pokonać. Na kogo byśmy nie trafiły to i tak trzeba będzie się dobrze przygotować.

Jak będziecie się przygotowywały do kolejnego meczu w Lidze Mistrzyń z Asystelem Novara, jest to rywal z górnej półki?

Do meczu z Asystelem Novara będziemy się przygotowywały tak jak do każdego meczu. Będziemy oglądały video, będziemy trenowały. Założenia taktyczne oraz wola walki powinny dać wymierny efekt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved