Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Było szybko, miło i przyjemnie

Magdalena Śliwa: Było szybko, miło i przyjemnie

fot. archiwum

- Było dziś szybko, miło i przyjemnie - tak podsumowała na pomeczowej konferencji wygraną swojego zespołu Magdalena Śliwa, kapitan MKS Dąbrowy Górniczej. Siatkarki z Zagłębia pokonały dziś 3:0 drużynę Stali Mielec.

Dorota Ściurka (kapitan Stali Mielec): Dzisiejszy mecz nie był za bardzo widowiskowy z naszej strony. Była to gra do jednej bramki. Za łatwo oddawałyśmy punkty przeciwnikowi, miałyśmy za słabą zagrywkę, to przekładało się na to, że zawodniczki z Dąbrowy Górniczej „szalały" na siatce. Gratuluję trzech punktów drużynie z Dąbrowy, miałyśmy „apetyt" trochę powalczyć, ale wyszło tak jak wyszło i przegrałyśmy z kretesem 0:3.

Magdalena Śliwa (kapitan MKS Dąbrowa Górnicza): Chciałabym powiedzieć, że było dziś szybko, miło i przyjemnie, gdyż spodziewałyśmy się dzisiaj dużo większego oporu z drużyny z Mielca. Jest to drużyna, która potrafi zagrać bardzo dobre spotkania, czego dowodem jest zwycięstwo z Centrostalem Bydgoszcz. Byłyśmy przygotowane na ostrą walkę, cieszę się że udało nam się dziś wygrać 3:0, gdyż każdy punkt jest dla nas bardzo ważny. Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować naszym kibicom, gdyż myśleliśmy, że wybiorą mecz piłki ręcznej a oni dzisiaj nas nie zawiedli i przyszli dziś w dość dużej grupie i pomagali nam swoim dopingiem.

Rafał Prus (trener Stali Mielec): Gratuluję drużynie z Dąbrowy Górniczej zwycięstwa. Dzisiaj MKS pokazał nam różnicę pomiędzy zespołami od czwartego miejsca, choć mecz z Budowlanymi Łódź zakończył się dla nich fatalnie, do zespołów walczących o utrzymanie do których to drużyn my wciąż należymy. Dziś liczyliśmy na zagranie lepszego spotkania, nie oznaczało to, że cokolwiek wywieziemy z tego terenu. Drużyna z Dąbrowy Górniczej jest bardzo dobrym zespołem, która po spotkaniach w Lidze Mistrzyń poświęciła trochę czasu na to, żeby uporządkować swoje plany medalowe w lidze i idzie im to w dobrym kierunku. My nadal musimy walczyć o każdy punkt, jeździmy po Polsce i szukamy tych punktów. Na pewno jesteśmy zadowoleni z jednej rzeczy – przyjęcia, które przy innych zespołach, trochę gorszej organizacji gry w bloku i obronie dałoby nam większe szanse na nawiązanie rywalizacji. W tym elemencie chcielibyśmy utrzymać ten poziom. W pozostałych elementach nie postawiliśmy się zespołowi z Dąbrowy. Wypada podziękować naszym kibicom, którzy przemierzyli kilkaset kilometrów żeby nas dopingować i mam nadzieję, że będą z nami do końca. Teraz czekają nas wyjazdowe mecze we Wrocławiu i Białymstoku, z których musimy przywieźć bardzo dużą ilość punktów.Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): Dziękuję za gratulacje. Ja od dłuższego czasu obserwuję drużynę z Mielca. Styl gry tej drużyny bardzo mi się podoba. Stal w tych ostatnich meczach zaprezentowała się bardzo korzystnie. Ważne, że w tym meczu nic nie straciliśmy, zagraliśmy dobrze taktycznie. Drużyna z Mielca miała kłopoty, aby z nami grać. Nasze bardzo dobre przyjęcie miało wpływ na to że mogliśmy grać swobodnie. Mecz na pewno nie był łatwy, gra się ciężko w takich warunkach. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, umacniamy się na trzecim miejscu i czekamy na następne mecze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved