Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wygrana Błękitnych Ropczyce

II liga M: Wygrana Błękitnych Ropczyce

Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Stara siatkarska prawda potwierdziła się także w meczu Błękitnych Ropczyce z Resovią.  Po dwóch  wygranych przez rzeszowian setach Błękitni potrafili doprowadzić do tie-break'a i drugi raz w sezonie wygrać mecz po pięciu setach.

Mecz rozstawił drużyny do play out’ów: Resovia zagra z Górnikiem Siemianowice Śląskie a Błękitni z STS-em Skarżysko Kamienna.

W pierwszych dwóch setach rytm gry narzucili rzeszowianie. Pewnie w ataku zagrał Długosz, kończąc większość piłek. Kilka ważnych punktów blokiem zdobył Peszko. W drugim secie dzięki dobrej zagrywce Kruka Resovia zdobywa przewagę już na początku kontrolując przebieg całego seta. W końcówce trener Wietecha postanawia wykonać podwójną zmianę, wchodzą Skarbowski oraz Kazała w miejsce Kruka i Długosza. W tym składzie Resovia kończy seta wygrywając 16:25. W drużynie Błękitnych trener Wiśniewski także szuka optymalnego składu na boisku pojawiają się: Jaszczuk, Stojek i Babiarz.

W trzecim secie na rozegraniu w Resovii pozostaje Skarbowski. Dobrze rozpoczynają rzeszowianie, jednak Błękitni doprowadzają do remisu a chwilę później prowadzenia 6:5 dzięki skutecznemu atakowi Betleji i wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Pieniążka. Po kolejnych nieudanych akcjach siatkarzy z Rzeszowa prowadzenie się powiększa, Peszko atakuje w aut 22:19. W trzecim secie nastąpiła nieoczekiwana przerwa w grze za sprawą… cieknącego dachu. Na szczęście organizatorzy szybko usnęli wodę z placu gry i można było wznowić spotkanie. Po czasie nadal punktują Błękitni, w ataku pewnie gra Godek a seta blokiem kończą Babiarz i Stojek 25:20.

W czwartym secie secie szkoleniowiec Resovii Wietecha postanawia wrócić do ustawienia z Krukiem na rozegraniu. Do stanu 14:14 na tablicy wyników kibice obserwują wyrównaną walkę punkt za punkt. Po serii dobrych zagrywek Jaszczuka udaje się Błękitnym zbudować prowadzenie, którego pewnie bronią do końca seta wygranego 25:21. Dobrze w ataku zagrali Stojek i Babiarz, którzy weszli do gry z ławki rezerwowych dając dobre zmiany.

Piąte sety dla drużyny z Ropczyc w tym sezonie wypadały źle. Trzy razy właśnie po tie-break’u musieli uznać wyższość rywali. Tym razem było jednak inaczej. Resovia popełniła masę błędów i pierwszą piłkę setową Błękitni mieli przy stanie 9:14. Na zagrywkę w drużynie Resovii wszedł Kruk, w tym ustawieniu Resovia zdobyła 4 punkty pod rząd co wprowadziło w szeregi Błękitnych spore zdenerwowanie przerwane przez trenera Wiśniewskiego. Po czasie następuje zmiana: wraca Gontarz w miejsce Babiarza, który dał dziś świetną zmianę. Kolejna piłka meczowa w górze wykorzystana. Udaje się zrewanżować za listopadową porażkę w Rzeszowie i poprawić kibicom humory przez play out’ami, w których Błękitni zagrają z zespołem STS Skarżysko-Kamienna.

KS Błękitni Ropczyce – Resovia Rzeszów 3:2
(18:25, 16:25, 25:20, 25:21, 15:13)

Błękitni: Gontarz, Sroka, Betleja, Godek, Kochan, Marć (libero), Pieniążek oraz Babiarz, Stojek, Jaszczuk.