Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Przegrana Krispolu Września

II liga M: Przegrana Krispolu Września

Siatkarze Krispolu Września nie zdołali wywalczyć miejsca w czołowej czwórce rundy zasadniczej rozgrywek II ligi. W decydującym spotkaniu ulegli na własnym parkiecie Cuprum Lubin 0:3. W rezultacie zajęli szóste miejsce w tabeli.

Dzięki znakomitej passie w czterech ostatnich meczach, Wielkopolanie dość nieoczekiwanie stanęli przed szansą gry w fazie play-off. Aby do tego doszło, zawodnicy z Wrześni musieli w sobotę bez straty seta pokonać bezpośredniego rywala z Lubina. Nadzieje na zrealizowanie tego planu rozwiały się już po pierwszej partii spotkania, zakończonej zwycięstwem gości.

Presja wyniku sprawiła, że chłopakom chyba troszeczkę zagotowało się w głowach, Zaczęli bardzo nerwowo i rywale szybko "odjechali" – ocenia kierownik drużyny Krispolu Piotr Michalski. Gospodarze w inauguracyjnej odsłonie przegrywali już 10:18. W końcu się jednak przebudzili i zdołali zniwelować straty nawet do jednego punktu (21:22). – Ale znów zaczęły drżeć ręce. Zresztą w tym secie popełniliśmy całą masę błędów własnych – dodaje Michalski. Wielkopolanie nie zdołali już zdobyć żadnego punktu i kwestia miejsca w pierwszej czwórce ligi była już rozstrzygnięta.

Kolejne partie też kończyły się sukcesem Cuprum. – Byli na fali, a z nas "zeszło powietrze" – tłumaczy kierownik Krispolu. – Ale trzeba pamiętać, że dla nas celem na ten sezon było utrzymanie. I ten plan w stu procentach zrealizowaliśmy. Kiedy pojawiła się szansa na coś więcej, staraliśmy się ją wykorzystać. Nie wyszło, ale nie ma co narzekać – dodaje Piotr Michalski.