Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrana KS Piecobiogaz Murowana Goślina

II liga K: Wygrana KS Piecobiogaz Murowana Goślina

Bez porażki i tylko z jednym straconym setem zakończyły rundę zasadniczą siatkarki KS Piecobiogaz. W ostatniej kolejce tej części sezonu zespół z Murowanej Gośliny w ładnym stylu ograł Calisię 3:0. Teraz obydwa zespoły czeka dwutygodniowa przerwa.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak efektownego zwycięstwa liderek II ligi. W pewnym momencie młode siatkarki z Kalisza doprowadziły do stanu 9:9. – Sześć z tych dziewięciu punktów, to były nasze błędy – przyznał później trener Marek Mierzwiński. Szkoleniowiec zespołu gospodarzy chwalił jednak swoje zawodniczki. – To był nasz jedyny przestój w tym spotkaniu. Później dziewczyny grały już maksymalnie skoncentrowane. A nie jest to wcale takie łatwe, gdy prowadzi się dużą różnicą punktów – dodał.

Emocje we wspomnianej pierwszej partii nie trwały zresztą zbyt długo, bo po serii doskonałych zagrywek Iriny Archangielskiej zespół z Murowanej Gośliny zdobył osiem punktów z rzędu i tym samym pokazał, kto tego dnia będzie dyktował warunki na parkiecie. Podobnie było w dwóch kolejnych odsłonach w których przewaga liderek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszyła się Paulina Chojnacka. – Dziewczyny wiedziały, że zależy mi na czasie, ponieważ na mecz "uciekłam" ze ślubu swojej młodszej siostry – wytłumaczyła atakująca Piecobiogazu.

Podeszliśmy do tego meczu z dużym spokojem. Widać było, że moje zawodniczki są zaangażowane i chcą się pokazać z jak najlepszej strony. To nie wystarczyło, żeby ugrać choćby seta, ale najważniejsze, że te młode dziewczyny potrafiły cieszyć się grą, nawet jeśli widziały, że są słabsze – oceniał trener zespołu gości Jakub Stankiewicz.Dominowaliśmy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Graliśmy dobrze i ładnie. Kilka naszych akcji było naprawdę bardzo widowiskowych. Mam wrażenie, że kibice wychodzili z hali w dobrych humorach – komentował z kolei Mierzwiński.Zespół gospodarzy to jednak zupełnie inna półka. Grają świetną siatkówkę. Może z nami nie pokazały pełni swoich możliwości, ale widać, że mają bardzo mocną ekipę, która ma duże szanse na awans. Ja osobiście im tego życzę – dodał Stankiewicz.

Teraz obie ekipy czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, po której rozpocznie się faza play-off oraz play-out. W półfinale tych pierwszych rozgrywek zespół z Murowanej Gośliny zmierzy się z rezerwami Pałacu Bydgoszcz. Kaliszanki będą natomiast walczyć o utrzymanie z drugim zespołem PTPS Piła. Zarówno KS Piecobiogaz, jak i Calisia przystąpią do tej rywalizacji z uprzywilejowanej pozycji, co oznacza, że pierwsze dwa mecze odbędą się w Murowanej Goślinie i Kaliszu. W obu przypadkach gra toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań.

Autorem relacji jest Tomasz Sikorski.

Więcej w serwisie:

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Calisia Kalisz 3:0
(25:13, 25:13, 25:16)

KS Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Dutkiewicz, Przerwa, Strządała, Wyrwa, N.Narożna (libero) oraz Szutenberg, Galant, Kubiak, Gorwa, S.Narożna.

Calisia: Grobys, Tempka, Filipowicz, Woźniak, Górecka, Matusiak, Głowiak (libero) oraz Leszczyńska, Kokott, Łęcka, Stępień.