Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki z Radomia udanie zakończyły rundę zasadniczą

II liga: Akademiczki z Radomia udanie zakończyły rundę zasadniczą

fot. archiwum

Drużyna AZS-u Politechnika Radomska udanie zakończyła rundę zasadniczą obecnego sezonu w grupie trzeciej drugiej ligi. Radomianki pokonały w ostatniej kolejce zespół Nike Ostrołęka 3:0. Runda play-off zaczyna się 16 lutego.

Dla radomianek mecz z Nike miał znaczenie prestiżowe. Do rundy play-off awansowały już wcześniej, ale zwycięstwem chciały zakończyć sezon zasadniczy. I cel ten zrealizowały, wygrywając bez straty seta.

Dwie pierwsze partie radomianki kontrolowały cały czas. Co prawda bywały momenty, że i przyjezdne zdobywały punkty seriami, ale w decydujących momentach Akademiczki zdecydowanie górowały nad rywalkami.

Trzecia partia była dziwna. Trener Aleksander Klimczyk zdecydował się na zmiany i… eksperymenty. Na placu gry pojawiły się: Magdalena Cieplak i Agnieszka Dobosz, a w trakcie gry jeszcze: Katarzyna Nadziałek i Judi Ann Arbuckle. Na dodatek na środek bloku przeszła Joanna Walczak. Przez długi czas takie ustawienie nie zdawało egzaminu, ale znów w końcówce wszystko zafunkcjonowało jak trzeba. Po ostatnim gwizku sędziego radomianki mogły odśpiewać gromkie: "Tak się bawi, tak się bawi AZS!"Rundę play-off AZS rozpocznie od spotkań ze Spartą Warszawa. Pierwsze mecze wyjazdowe 16 i 17 lutego.

Autorem tekstu jest Grzegorz Stępień

AZS Politechnika Radomska – Nike Ostrołęka 3:0
(25:21, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
AZS Politechnika: Karbowska, Walczak, Kucharska, Sekutowska, Lachowska, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Nadziałek, Pasieczna, Cieplak, Dobosz i Arbuckle
Nike: Barszcz, Gromadzka, Nasiadka, Rogozińska, Iwaniuk, Borawska oraz Stanowicka i Niedbajło

Zobacz także:
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi kobiet po 18. kolejce spotkań

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved