Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Zacięta rywalizacja w Bielsku-Białej

I liga: Zacięta rywalizacja w Bielsku-Białej

Wiele emocji dostarczył kibicom pojedynek BBTS-u Bielsko-Biała i Avii Świdnik. W pierwszym pojedynku tych ekip górą byli podopieczni Przemysława Michalczyka, a w rewanżu świdniczanie zrewanżowali się, choć dopiero po walce w pięciu setach.

Najbardziej zacięte były dwie pierwsze partie, w który o zwycięstwie decydowały ścisłe końcówki. Pierwszego seta wygrali goście ze Świdnika, jednak w drugiej partii triumfowali bielszczanie i w cały meczu był remis. Kolejna odsłona mecz to nieco lepsza gra siatkarzy Avii, którzy objęli w końcówce niewielkie prowadzenie i wygrali seta do 20. Nie oznaczało to jednak, że gospodarze odpuszczą czwartą partię. Było zupełnie przeciwnie. BBTS objął dość wyraźną przewagę i wygrał z dużą różnicą punktową 25:17. O wyniku meczu musiał zadecydować tie-break. W nim świdniczanie mocno się zmobilizowali, kontrolowali przebieg gry i wygrali 15:10.

Warto pamiętać, że z tych meczów, które przegraliśmy, cztery zakończyły się po pięciu setach. Naszą największą bolączką jest przegrana ze Spałą, to jest nasz ból. Reszta meczów jest do wybaczenia, graliśmy z czołówką ligi. Jest to wpisane w to, że mamy młody zespół. Potrzebujemy więcej doświadczenia, w szczególności w końcówkach setów – powiedział po meczu trener Przemysław Michalczyk.

Na pewno każda zdobycz punktowa w Bielsku nas satysfakcjonowała. Nie ukrywam, że na pewno była okazja, żeby wywieźć komplet punktów, po dość chyba przeciętnym meczu. Ja tutaj mówię o swojej drużynie i wiem, że zagraliśmy jedno z najsłabszych spotkań – skomentował pojedynek trener Avii, Krzysztof Lemieszek.