Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Policzanki po porażce w Rumi straciły 4. miejsce

I liga K: Policzanki po porażce w Rumi straciły 4. miejsce

Bardzo kiepski występ zanotowały siatkarki polickiego Chemika w starciu z TPS-em Rumia. Podopieczne Mariusza Bujka nie były faworytkami w meczu z wiceliderem, ale miały powalczyć choćby o punkt, a taka zdobycz jak najbardziej była w ich zasięgu.

Jak się okazało Chemik uległ po czterech partiach, mimo, że w pierwszych dwóch boiskowe wydarzenia zwiastowały nieco inne zakończenie tej potyczki. – Jakbyśmy przez cały mecz grali swoją spokojną siatkówkę, byśmy wygrali bez dwóch zdań. Niestety dziewczyny przestraszyły się wygranej – powiedział rozżalony szkoleniowiec PSPS-u. Szczególnie druga odsłona meczu wyglądała obiecująco, bo policzanki zwyciężyły w niej do 15. – Zdobywaliśmy więcej punktów dla Rumi, jak dla siebie. W tych partiach fatalnie zaczynaliśmy, od 5, 6 punktów straty do rywala i podejmowaliśmy złe decyzje na siatce. Jak graliśmy skrzydłami jakoś to wyglądało, jak tylko uruchamiany był środek, nic nie wychodziło – komentował Mariusz Bujek.

Myślę, że wbrew pozorom mecz był bardzo interesujący i działo się dość dużo. Kibice i z jednej i z drugiej strony byli na pewno zadowoleni. Nasi bardziej ze względu na to, że my akurat to spotkanie wygraliśmy za 3 punkty i utrzymaliśmy się na pewno w tabeli – mówił po meczu trener TPS Jerzy Skrobecki. Pozostało nam do rozegrania jeszcze pięć spotkań. Jak widać z dzisiejszego meczu, pomimo iż wygraliśmy w wyższym stosunku niż w Policach, przed dziewczynami stoi ogromnie trudne zadanie. Więcej koncentracji, więcej pracy między meczami, bo wymagania w tych meczach rosną.

Dwa w miarę równorzędne zespoły… na początku meczu to jest takie ‚badanie się’ można powiedzieć. No i jak dla mnie masa błędów, dużo jakiegoś bałaganu i może dlatego to tak wszystko wyglądało. W każdym razie mecz moim zdaniem nie stał na wysokim poziomie, ale dla nas liczy się przede wszystkim wynik. Wygrałyśmy za 3 punkty i za rok nikt nie będzie pamiętał, że z Chemikiem dopadł nas słabszy mecz – twierdzi środkowa TPS, Małgorzata Skorupa.Wydaje mi się, że w 2 secie za bardzo się rozluźniłyśmy i to wszystko. Po dobrym, udanym pierwszym secie myślałyśmy, że obejmiemy łatwo prowadzenie i tak się to skończyło, że przegrałyśmy gładko 2 seta. Tak to bywa, to jest sport, mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy, czego życzę koleżankom i sobie. Możemy jedynie kibiców przeprosić za tak niefortunne zagrania w 2 secie, ale z reszty myślę mogą być ogólnie zadowoleni – dodała Kinga Kasprzak.

Porażka bez punktu sprawiła, że Chemik spadł z czwartej na piątką lokatę w ligowej tabeli, bo siatkarki Budowlanych Toruń swój wyjazdowy mecz wygrały 3:1. W następnej kolejce TPS Rumia zmierzy się na wyjeździe z MOSiR-em Mysłowice, a policzanki będą pauzowały.

EC Wybrzeże TPS Rumia – Chemik Police 3:1
(25:20, 15:25, 25:16, 25:15)