Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wymęczone zwycięstwo Panathinaikosu

Wymęczone zwycięstwo Panathinaikosu

W spotkaniu 17. kolejki ligi greckiej, "Zieloni" pokonali na wyjeździe zespół Phoenix Syros 3:2. Mecz był bardzo długi i zacięty, okraszony wieloma zwrotami akcji. Jednak to ateńczykom udało się wyjść obronną ręką i wygrać decydującą odsłonę.

Panathinaikos rozpoczął spotkanie składem: Ntonas, Psarras, Lappas, Chatziantoniou, Samica, Pantaleon, Papadimitriou, jednak podczas całego spotkania trener dał pograć wszystkim swoim zawodnikom.

Od początku pierwszej partii „Koniczynki" narzucali swój rytm gry i dzięki temu wygrali ją przewagą aż dziewięciu punktów. Sytuacja zmieniła się w drugim secie, kiedy gracze Phoenix obudzili się i dzięki Webberowi, który był królem po stronie gospodarzy z dorobkiem 23 punktów na przestrzeni całego spotkania, zwyciężyli po zaciętej końcówce 25:23. Problemy z przyjęciem w zespole gości sprawiły, że także trzecia odsłona padła łupem drużyny Syros. Jednak zespół Pawła Zagumnego udowodnił, że potrafi grać pod presją i dwa kolejne sety rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając kolejno 25:17, a w tie-breaku 15:9.

Po meczu zawodnicy Panathinaikosu nie wyglądali na zadowolonych, co oddały słowa trenera, który podkreślał problemy z przyjęciem trudnego flota rywali, a także uczucie ulgi, że mecz zakończył się na korzyść „Zielonych" mimo nie najlepszej gry. Samica przyznał, że w dzisiejszym spotkaniu mało kto potrafił utrzymać odpowiedni poziom koncentracji.

Po 17. kolejce Panathinaikos wciąż prowadzi w tabeli.

Phoenix Syros – Panathinaikos Ateny 2:3
(16:25, 25:23, 25:22, 17:25, 9:15)