Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > R. Santilli: Skra zagrała dobrze cały mecz, my falowaliśmy grą

R. Santilli: Skra zagrała dobrze cały mecz, my falowaliśmy grą

fot. archiwum

W hicie mijającej kolejki PGE Skra pokonała obecnych triumfatorów pucharu Polski Jastrzębski Węgiel. - Przyznaję się, że nie przygotowaliśmy się do tego spotkania. Wszystko przez ten puchar - przyznał z uśmiechem trener jastrzębian, Roberto Santilli.

Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Rywale przygotowali się bardzo dobrze, byli wypoczęci. Ich bardzo dobra postawa na zagrywce przesądziła o wyniku. Dała im również dużą przewagę w graniu z pierwszej akcji, z czym my mieliśmy problemy – przyznał po spotkaniu kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Łomacz.Dla nas nie ma usprawiedliwienia. To, że zagraliśmy ciężki turniej Pucharu Polski nie jest dla nas wytłumaczeniem – dodał Łomacz.

Również kapitan mistrzów Polski przyznał, że wszyscy w Bełchatowie przygotowani byli na ciężki pojedynek. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego meczu. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze w zagrywce, popełnialiśmy mało błędów – to był klucz do zwycięstwa w tym meczu – mówił Mariusz Wlazły.

Z kolei trener Jastrzębskiego Węgla przyznał się bez bicia, że jego drużyna nie przygotowała się dobrze do tego spotkania. – Nie robię dramatu z tej porażki. Po zwycięstwie w pucharze trochę czasu poświęciliśmy na świętowanie i tak naprawdę nie wiele trenowaliśmy – z uśmiechem mówił na konferencji trener Santilli.Teraz po tym meczu szybko jednak wracamy do naszej normalnej pracy. Koniec świętowania – dodał. Włoski szkoleniowiec chwalił również postawę bełchatowian. – Skra zagrała bardzo dobrze. Widać, że ta drużyna wraca do swojej wyśmienitej dyspozycji. Tak naprawdę nie pierwszy raz w tym sezonie bełchatowianie zdołali zagrać świetnie przez całe spotkanie. My za to nie mogliśmy utrzymać dobrej gry i falowaliśmy w górę i w dół, nie mogąc tego ustabilizować – mówił Santilli.Byliśmy bardzo zmobilizowani i zmotywowani, jeśli chodzi o to spotkanie, w końcu ze zdobywcami pucharu. Jastrzębie pokonało w ciągu dwóch dni dwie naprawdę silne drużyny, co było bardzo dużym osiągnięciem i tylko potwierdziło ich wysoką formę i prestiż drużyny – chwalił jastrzębian Jacek Nawrocki.W tym meczu dodatkowo walczyliśmy o naszą pozycję w tabeli. Ewentualna przegrana mogła spowodować nasz spadek w tabeli – zauważył bełchatowski szkoleniowiec. – Zagraliśmy przez całe spotkanie bardzo dobrze, ważna była zagrywka. W tym drugim secie wdarła się chwila rozprężenia, popełniliśmy sporo błędów, dlatego nie udało się nam w nim zwyciężyć. Jestem zadowolony z postawy moich chłopaków, zwłaszcza od strony mentalnej – mówił zadowolony Nawrocki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved