Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: W Bydgoszczy górą faworytki

PlusLiga Kobiet: W Bydgoszczy górą faworytki

W Bydgoszczy obyło się bez niespodzianki. Z pojedynku Centrostalu Bydgoszcz i Muszynianki Fakro Muszyna zwycięsko wyszły mistrzynie Polski. Podopieczne Piotra Makowskiego zdołały zwyciężyć tylko w pierwszym secie.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Dopiero pod koniec rozpoczęła się walka, w którym raz jeden, a raz drugi zespół uzyskiwał przewagę. Przy stanie 19:18 Patrycja Polak zaliczyła asa serwisowego i dzięki temu Centrostal miał dwa oczka więcej niż przyjezdne. Jednak kolejne dwie akcje zakończyła Aleksandra Jagieło i był remis. Więcej determinacji zachowały jednak podopieczne Piotra Makowskiego. Ostatnie dwa punkty zdobyła Joanna Kuligowska.

Drugi set to praktycznie dominacja mistrzyń Polski od początku do końca. Bardzo dobrze funkcjonował blok wśród ekipy gości. W ataku prym wiodła Joanna Mirek. Bydgoszczanki miały problemy ze skończeniem akcji i popełniały niewymuszone błędy. Słabo wyglądało również przyjęcie w zespole znad Brdy. Ta odsłona zakończyła się zwycięstwem Muszynianki po skutecznym ataku Mirek.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia "Mineralnych." Dobrze w ataku radziły sobie środkowe. Z czasem przewaga gości zaczęła wzrastać. Dobra zagrywka Katarzyny Mróz pozwoliła odrobić bydgoszczankom straty do jednego punktu. Centrostal zaczął nadrabiać skutecznym blokiem. As serwisowy Polak doprowadził do remisu i nerwowej końcówki. Jednak ataki Jagieło i Mirek sprawił, iż Muszynie brakowało tylko jednego seta do zakończenia meczu.

Od początku czwartej odsłony grę na boisku kontrolowały gospodynie. Można powiedzieć, że punkty seriami zdobywała Mróz, do której Monika Smak bardzo często rozgrywała. Bydgoszczanki utrudniały Muszyniance przyjęcie zagrywki, dzięki dobrej zagrywce. W Centrostalu funkcjonował także blok. Jednak przy stanie 15:11 coś się zacięło w ekipie gospodyń. Mistrzynie Polski zaczęły wykorzystywać swoją szansę i najpierw zrównały się punktami, a potem odskoczyły na kilka oczek, które pozwoliły im na zdobycie 3 punktów.

Autorką relacji jest Joanna Sikora (SportoweFakty.pl)

Statuetka MVP spotkania trafiła do rąk Aleksandry Jagieło.

GCB Centrostal Bydgoszcz – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3
(25:22, 18:25, 22:25, 19:25)

Centrostal: Kowalkowska (18), Mróz (17), Polak (9), Kuligowska (9), Pelc (7), Smak (4), Wysocka (libero) oraz Kuczyńska, Nowakowska i Sawoczkina
Muszynianka: Bełcik (9), Pykosz (1), Bednarek-Kasza (11), Mirek (14), Żebrowska (3), Jagieło (18), Zenik (libero) oraz Skowrońska (12), Pycia (9) i Śrutowska

Po meczu powiedzieli:

Aleksandra Jagieło (kapitan Banku BPS Muszyna): – Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, z tak trudnym przeciwnikiem, jakim jest Bydgoszcz. Miałyśmy duże problemy z przyjęciem ich zagrywek. My natomiast nie wyrządzałyśmy żadnej krzywdy rywalkom, przez co mogły grać bardzo szybko. Trudno nam było cokolwiek obronić. W czwartym secie przegrywałyśmy już 15:11, ale cieszę się, że udało nam się odrobić straty i zwyciężyć za trzy punkty. To był naprawdę trudny mecz dla nas.

Ewa Kowalkowska (kapitan Centrostalu Bydgoszcz): – Gratuluję Muszyniance zwycięstwa i trzech punktów. Myślę, że mecz mógł się podobać. Było dużo walki i ambicji. W tym czwartym secie była szansa na wygraną, Muszyna to odrobiła. To było chyba spowodowane naszymi prostymi błędami. Grając z mistrzem Polski to tak naprawdę trzeba zagrać na 150 proc. swoich możliwości. Nie zawsze nam się to udawało, ale sądzę, iż to spotkanie jest dobrym prognostykiem, na to, że potrafimy i będziemy grały coraz lepiej.

Bogdan Serwiński (trener Banku BPS Muszyna): – To był wspaniały mecz. Dużo walki i ambicji po obu stronach siatki. Graliśmy dzisiaj słabo zagrywką. To był chyba największy nasz mankament. Dobrze zagraliśmy w bloku. Zespół jest teraz w ciężkim okresie, bo przygotowujemy się do meczu w Lidze Mistrzyń.

Piotr Makowski (trener Centrostalu Bydgoszcz): – Zdecydowanie większy potencjał był po stronie Muszynianki. W najważniejszych momentach przyjezdne kontrolowały sytuację. Myślę, że przy dobrej grze do końca powinniśmy zdobyć ten jeden punkt, jednak nie udało się, a była szansa. To był dobry mecz, gratuluję Muszynie.