Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Białymstoku

PlusLiga Kobiet: Podział punktów w Białymstoku

Udany rewanż beniaminka za porażkę w I rundzie rozgrywek. Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź pokonały w tie-breaku akademiczki z Białegostoku. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Wiesława Popika umocniły się na czwartym miejscu w tabeli.

Bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta siatkarki AZS-u Białystok. Po ataku ze środka Natalii Ziemcowej prowadziły już 6:2. Łodziankom udało się dojść Akademiczki na trzy punkty, dzięki skutecznemu blokowi na Joannie Szeszko (9:6). Podlasianki nie zamierzały jednak dopuść do tego, aby przyjezdne wyrównały stan rywalizacji i na drugą przerwę techniczną schodziły z ośmioma "oczkami" przewagi (16:8). Obie drużyny bardzo zmotywowane wróciły do gry. Długą akcję, pełną wspaniałych obron skończyła atakiem Ilona Gierak (17:8). Białostoczanki pewnie zmierzały do wygranej w otwierającej mecz partii, którą ostatecznie zwyciężyły 25:14.

Łodzianki wyszły podrażnione na drugą część spotkania. Szybko objęły prowadzenie 4:0. Trener Wiesław Czaja, zaniepokojony takim obrotem sprawy, poprosił o czas. Przyniosło to wymierny rezultat, gdyż po chwili Ilona Gierak atakiem doprowadziła do stanu po 4. Dobra postawa Julii Szeluhiny dała Budowlanym dwupunktowe prowadzenie (9:11). Białostoczanki jednak szybko wyrównały (13:13) i na parkiecie toczyła się walka punkt za punkt (17:17). Blok na Micheli Teixeiri sprawił, że akademiczki potrzebowały już tylko dwóch "oczek" do wygrania tego seta (23:21). Łodzianki nie zrażone tym faktem, zaczęły grać bardzo skutecznie i blokiem na Ilonie Gierak zamknęły drugą odsłonę meczu (23:25).

Początek trzeciej partii zaczął się fatalnie dla akademiczek, które popełniały liczne błędy i nie były w stanie powstrzymać w ataku Małgorzaty Niemczyk i Micheli Teixeiry (1:8). Trener AZS-u próbował coś zmienić w grze swego zespołu. Na parkiecie za Małgorzatę Cieślę pojawiła się Małgorzata Właszczuk. 16-latka dobrze zaprezentowała się na boisku, zdobywając punkt asem serwisowym (3:9). Łodzianki utrzymywały jednak wcześniej wypracowaną przewagę i po kiwce Marty Pluty prowadziły sześcioma "oczkami" (7:13). Dzięki zagrywce Małgorzaty Właszczuk białostoczanki zniwelowały stratę do jednego punktu (15:16). Ale to zespół z Łodzi po dwóch blokach na Ilonie Gierak miał piłkę setową (20:24) i ostatecznie wygrał 25:22.

Czwarty set to wyrównana walka obu drużyn (4:4). Atak Micheli Teixeiry sprawił, że zespół Organiki schodził na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc (6:8). Katarzyna Wysocka z AZS-u Białystok doprowadziła do remisu po 10. Do tej pory mało widoczna na parkiecie Małgorzata Cieśla zdobyła dwa punkty z rzędu (13:10). W ataku skutecznie grały: Joanna Szeszko i Ilona Gierak (16:12). Do walki asem serwisowym próbowała jeszcze poderwać swoje koleżanki Julia Szeluhina (19:17). Białostoczanki chciały za wszelką cenę wygrać tę partię spotkania. W ataku niezawodna była nadal Małgorzata Cieśla. Czwarty set spotkania zakończył błąd Karoliny Kosek (25:22).

Akademiczki w tie-breaku bardzo szybko pozwoliły wyjść na wysokie prowadzenie swoim przeciwniczkom (0:4). Po bloku Luany De Pauli przegrywały już 1:8. Nie do zatrzymania była Katarzyna Zaroślińska (2:10). Białostoczanki starały się jeszcze walczyć, punkt blokiem zdobyła Katarzyna Kalinowska (7:14). Jednak cały mecz skutecznym atakiem zakończyła Julia Szeluhina (8:15). Łodzianki odniosły zwycięstwo w pięciosetowym spotkaniu, a Podlasianki musiały zadowolić się jednym punktem.

Autorką relacji jest Anna Jawor – SportoweFakty.pl

MVP spotkania została Michela Teixeira.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Organika Budowlani Łódź 2:3
(25:13, 23:25, 22:25, 25:22, 8:15)

AZS: Cieśla (8), Szeszko (20), Godos (3), Gierak (17), Wysocka (11), Ziemcowa (13), Saad (libero,1) oraz Właszczuk (4), Bonczewa, Kalinowska (2) i Gajewska
Budowlani: Kosek (6), Szeluchina (14), Pluta (5), Niemczyk (12), De Paula (5), Zaroślińska (6), Ciesielska (libero) oraz Nowakowska, Bryda (2), Jóźwicka (1), Teixeira (12) i Koczorowska (8)

Po meczu powiedzieli:

Małgorzata Niemczyk (kapitan Organiki Budowlani Łódź): – Cieszę się bardzo, że mimo naszej słabszej dyspozycji, zdobyłyśmy dwa punkty, że udał się nam przełamać naszą niemoc. Dobrą siatkówkę pokazałyśmy dopiero w piątym secie.

Joanna Szeszko (kapitan AZS-u Białystok): – Gratuluję zespołowi z Łodzi. Nie potrafiłyśmy wykorzystać słabszego dnia dziewczyn z Organiki. Jeżeli chce się wygrywać, to nie można popełniać aż tylu błędów, szczególnie w piątym secie, który jest krótki. W tie-breaku na siedem, osiem punktów "odjechała" nam drużyna z Łodzi i w końcówce nie zdołałyśmy jej dogonić. Szkoda tych punktów, bo liczyłyśmy na troszeczkę więcej. Trzeba się pozbierać i grać dalej.

Wiesław Popik (trener Organiki Budowlani Łódź): – Cieszę się, że udało nam się zrewanżować zespołowi z Białegostoku za porażkę u siebie 1:3. Cieszę się z dwóch punktów. Tak jak powiedziała Gosia, dzisiaj szło nam w meczu po górkę. Nie był to na pewno nasz dzień. Cieszę się, że mimo tego , że zagraliśmy słabo, to wywozimy dwa punkty z trudnego terenu. Musimy przeanalizować ten mecz i do następnego spotkania przystąpić w lepszych nastrojach.

Wiesław Czaja (trener AZS-u Białystok): – Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz, mimo kłopotów, które mieliśmy w tygodniu. Gosia Cieśla nie trenuje od dwóch tygodni, wczoraj staw skokowy skręciła Agnieszka Starzyk. Dziewczyny wyszły bojowo nastawione na ten mecz, wygraliśmy pierwszego seta wysoko. Od drugiego seta wszystko zaczęło się dziać nie po naszej myśli. Podaliśmy rękę zawodniczkom z Łodzi, a one to bezwzględnie wykorzystały. Przestały u nas funkcjonować zagrywka i atak – podstawowe elementy, które funkcjonowały i miały funkcjonować tak jak w pierwszym secie. Gratulacje mimo wszystko dla zespołu Organiki. Szkoda tych punktów, bo mogliśmy wygrać trochę więcej. Może się nam uda w następnych spotkaniach.