Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: Bartosz Kurek siatkarskim objawieniem roku

Plebiscyt 2009: Bartosz Kurek siatkarskim objawieniem roku

fot. archiwum

Bartosz Kurek, przyjmujący Skry Bełchatów i reprezentacji Polski, został wybrany przez czytelników „Strefy Siatkówki" objawieniem roku 2009. W naszym plebiscycie bardzo wyraźnie wyprzedził swoich rywali do tego tytułu - Pawła Zatorskiego i Jakuba Jarosza.

Ponad 64% głosów czytelników Strefy Siatkówki zebrał Bartosz Kurek w kategorii „Siatkarskie objawienie roku 2009". Dla przypomnienia zwycięzca w tej kategorii w roku ubiegłym, Krzysztof Stelmach, uzyskał nieco ponad 47% waszych głosów.

SIATKARSKIE OBJAWIENIE ROKU 2009

1. Bartosz Kurek – 64,1% głosówMistrzostwo Europy, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, klubowe wicemistrzostwo świata, tytuł najlepiej punktującego klubowych mistrzostw świata, MVP Memoriału Wagnera. Do tego dobre występy w reprezentacji Polski podczas rozgrywek Ligi Światowej, kilka statuetek MVP w PlusLidze. To wszystko to osiągnięcia 21-letniego Bartosza Kurka w minionym roku. Jego talent eksplodował po przejściu z Kędzierzyna do bełchatowskiej Skry i w 2009 roku nazwisko Bartosza Kurka stało się rozpoznawalne nie tylko w Polsce, a w całym siatkarskim świecie. – W tak młodym wieku grać tak dojrzale to naprawdę wspaniała sprawa. Niesamowite, jaki zrobił postęp w ostatnim czasie – mówi ojciec Bartosza, Adam Kurek, były reprezentant Polski. – Gwiazdą polskiej siatkówki bym się nie nazwał. Pracuję i robię swoje – skromnie odpowiada sam zainteresowany.
Nie ma jednak wątpliwości, że polska siatkówka doczekała się kolejnego talentu, który ma szansę zostać jednym z najlepszych siatkarzy w Europie, a może nawet i na świecie. – Kurek zaskoczył ostatnio nawet mnie. On gra tak spokojnie, tak dojrzale – mówił w listopadzie selekcjoner polskiej reprezentacji, Daniel Castellani.Niesamowicie utalentowany zawodnik. Widać, że ma ogromny potencjał i sądzę, że jeśli wytrzyma presję psychicznie, świat stoi przed nim otworem – uważa z kolei Brazylijczyk Giba.
Przed siatkarzem bełchatowskiej Skry jednak jeszcze sporo pracy. – Bartosz na pewno nie może spocząć na laurach. W każdym elemencie siatkarskim ma jeszcze rezerwy. Jeśli będzie pracował jak do tej pory, ma duże szanse stać się jednym z najlepszych przyjmujących świata – uważa były selekcjoner kadry, Waldemar Wspaniały. Jeśli tak się stanie, to pod koniec 2010 roku Bartosz Kurek może być bohaterem naszego plebiscytu w zupełnie innej kategorii.

2. Paweł Zatorski – 16,5% głosów

Paweł Zatorski zadebiutował w PlusLidze w sezonie 2008/2009. Chociaż początkowo nie był doceniany przez siatkarskich ekspertów, to pod koniec 2009 roku libero AZS Częstochowa był już jednym tchem wymieniany obok Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Gacka i Pawła Ruska jako jeden z najlepszych w naszej lidze na tej pozycji. Być może świetna gra w lidze zaowocuje tym, że Paweł Zatorski będzie częściej powoływany przez Daniela Castellaniego do reprezentacji Polski i kibice będą mieli jeszcze wiele powodów do zadowolenia z gry kończącego w tym roku 20 lat siatkarza.

3. Jakub Jarosz – 10,1% głosów

Rok 2009 był wyjątkowo udany dla Jakuba Jarosza. Udanie zastąpił w reprezentacji Polski Mariusza Wlazłego i wraz z kolegami mógł świętować mistrzostwo Europy. Po zdobyciu mistrzostwa Polski i Pucharu Polski ze Skrą, w przerwie międzysezonowej przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie jest wyróżniającym się zawodnikiem. W reprezentacji Polski zadomowił się już chyba na dobre i ciężko sobie wyobrazić wyjazd Polaków na mistrzostwa świata bez niego.

Pozostałe wyniki:
4. Joanna Kaczor – 6,5%
5. Sylwia Wojcieska – 1,4%
6. Dawid Konarski – 1,4%

W niedzielę poznamy wyniki głosowania na najlepszą zagraniczną siatkarkę grająca w Polsce w 2009 roku.

Zobacz również:

Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved