Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Mamy problem i musimy go rozwiązać

Piotr Gruszka: Mamy problem i musimy go rozwiązać

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz uległa w piątek akademikom z Olsztyna 2:3. - Mamy problem i musimy go rozwiązać, bo nasza gra nie wygląda najlepiej - mówił po przegranym meczu kapitan Delecty Piotr Gruszka. - Ja jednak wierzę, że będziemy grac lepiej i skuteczniej.

Chcieliśmy tym meczem się przełamać – mówił zaraz po porażce z zespołem z Olsztyna Piotr Gruszka.Nawet nie chodzi tu o własną halę, tylko o nabranie pewności siebie, że możemy grać lepiej. Mamy problem i musimy go rozwiązać, bo nasza gra nie wygląda najlepiej.

Bydgoszczanie wystąpili bez kilku swoich podstawowych graczy, którzy mają problemy zdrowotne. – Grzesiek Szymański po czterech dniach leżenia w łóżku dopiero teraz przyszedł na mecz. Wojtek Jurkiewicz ma problem z achillesem, Grzesiek Kokociński z kręgosłupem. Szkoda, że ich zabrakło, ale z całym szacunkiem dla nich, ten mecz z chłopakami, którzy grali, jako zespół powinniśmy wygrać. Nie kończymy jednak akcji, coś jest nie tak – twierdzi kapitan Delecty.

Trener Wspaniały na pewno jest wściekły i ma teraz dużo do myślenia. Nie twierdzę, że mamy jakiś dołek, ale chyba nie tędy droga – po takich meczach nie będziemy grali lepiej. Są sytuacje, gdzie gramy lepiej, prowadzimy na tyle spokojnie, żeby wygrać, a potem wszystko się odwraca. Coś ucieka i wszystko się odwraca. Nasza gra mentalnie nie jest tam, gdzie powinna być. To było widać na boisku. Nie tylko w dzisiejszym meczu, ale ostatnio. Teraz mamy tydzień na mini-zgrupowaniu i jest nad czym pracować – zapowiada Piotr Gruszka.W piątek trybuny hali Łuczniczka nie były już tak pełne, jak w poprzednich meczach. – Wszyscy chcieliby oglądać zespół, który zwycięża, albo przynajmniej gra dobrze w siatkówkę, więc nie dziwię się, że frekwencja jest trochę niższa. My teraz dobrze nie gramy, są gwizdy, podczas mojej kariery już nie raz tak było – opowiada Gruszka. – Ja jednak wierzę, że będziemy grac lepiej i skuteczniej, a kibice w play-off będą nas dopingować – kończy optymistycznie zawodnik.

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved