Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Abramow: Rosjanie Polaków lubią

Paweł Abramow: Rosjanie Polaków lubią

fot. archiwum

Skrzydłowy Jastrzębskiego Węgla przyznaje, że podczas finału Pucharu Polski rozegrał najlepsze spotkanie podczas swojej gry nad Wisłą. W Rosji jednak nie może liczyć na występy w reprezentacji. - Jestem w konflikcie z federacją rosyjską - mówi.

Rosjanin nie chce wyjawiać przyczyn sporów z rodzimą federacją, ale jak twierdzi jego absencja w barwach  Sbornej nie jest związana z osobą Daniele Bagnoliego. Wręcz przeciwnie, jak stwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikowy Polska The Times – Gdyby to od niego zależało, byłbym już w kadrze. Daniele proponował mi grę w Sbornej, ale działacze federacji nie wyrazili na to zgody. Od nich zależy, czy wrócę do reprezentacji.

Najlepszy zawodnik turnieju finałowego Pucharu Polski twierdzi, że podczas nadchodzących mistrzostw świata, reprezentantów Rosji stać jest na wywalczenie miejsca na podium – Pod wodzą trenera Danielle Bagnoli Rosja zaczęła grać naprawdę ładnie. Medalu na ostatnich mistrzostwach Europy wprawdzie nie zdobyliśmy, ale poczekajcie do jesieni. Bagnoli to świetny trener. Wierzę, że będzie potrafił sprawić, że więcej takich wygranych meczów, jak półfinał ME z Francuzami, już nie przegramy.

Na razie Paweł Abramow skupia się jednak na grze w PlusLidze, do której przejście uważa za jedną z najlepszych decyzji ostatnich lat – Potrzebowałem zmiany. Nowego wyzwania. Jastrzębie to naprawdę był strzał w dziesiątkę – stwierdził Rosjanin, który nie wyklucza pozostania w Polsce na następny sezon. Jak sam jednak przyznaje –  Jastrzębie oczywiście też będę brał pod uwagę, ale pod jednym warunkiem, gdy prezesowi uda się utrzymać obecny skład. Tę drużynę stać na lepszy wynik w Lidze Mistrzów niż ten, jaki osiągnęła.Skrzydłowemu jastrzębian podoba się życie w Polsce. Humorystycznie opowiada on o różnicach pomiędzy Rosjanami, a mieszkańcami kraju nad Wisłą – Wódki pijcie więcej od nas. Poza tym nie ma większych różnic. Wbrew obiegowym opiniom Rosjanie Polaków lubią.

* Z zawodnikiem rozmawiał Robert Małolepszy
*Całość wywiadu w dzienniku Polska The Times

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved