Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Masny: Rywal w końcówce okazał się lepszy

Michał Masny: Rywal w końcówce okazał się lepszy

fot. archiwum

Walczyliśmy o najlepszy wynik, a dwa wygrane sety są dobrym rezultatem - powiedział kapitan kędzierzyńskiego zespołu Michał Masny po spotkaniu z Arkasem Izmir w ramach Pucharu CEV. Oba zespoły zagrały w tym meczu niemal identyczną siatkówkę.

Po wyrównanej walce wracacie do Kędzierzyna „na tarczy".

Michał Masny: Niestety, ale walczyliśmy o najlepszy wynik, a dwa wygrane sety są dobrym rezultatem. Staraliśmy się zrobić wszystko, żeby wyjść zwycięsko z tego pojedynku, jednak rywal w końcówce okazał się lepszy.

Niemal w całym tie-breaku to Wy prowadziliście.– Cały piąty set to była walka punkt za punkt, choć prowadziliśmy momentami dwoma „oczkami". W ostatniej partii gra się do 15 i dlatego jeden błąd może całkowicie zaważyć na wyniku. I tak się niestety tym razem stało.

Turcy czymś Was zaskoczyli?

Nie, byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Mieliśmy ich dobrze rozpracowanych. Oczywiście zasługę w tym mieli nasi szkoleniowcy, którzy doskonale ułożyli taktykę na to spotkanie i dokładnie wiedzieliśmy co mamy robić.

W czym rywal okazał się lepszy?

Ciężko powiedzieć czy był jakiś element, w którym zagrali lepiej od nas. Sądzę nawet, że takiego nie było. Szanse zarówno nasze jak i drużyny z Izmiru były 50 na 50, co dokładnie odzwierciedla wynik całego spotkania, rozstrzygnięty dopiero w piątej partii.

W środę rozegracie rewanżowe spotkanie. Własne boisko na pewno będzie Wam sprzyjać?

– Mam nadzieję, że w Kędzierzynie będzie dobrze. Wyjazdowe spotkania są zawsze trudniejsze, a nasza zaliczka w postaci dwóch setów powinna wystarczyć do awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Myślę, że u nas będzie odrobione łatwiej i jeżeli tylko zagramy tak jak w Izmirze to i ta runda zakończona dla nas szczęśliwie.

Rozmawiała Dominika Kwiek – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved