Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: Ogromne znaczenie w kwestii awansu ma budżet

Mariusz Kowalski: Ogromne znaczenie w kwestii awansu ma budżet

fot. archiwum

Avia Świdnik po zwycięstwie 3:2 nad Treflem Gdańsk rozbudziła nadzieje kibiców na awans do ekstraklasy. Libero świdnickiej ekipy - Mariusz Kowalski - uważa, że o tym nie przesądza jedynie aspekt sportowy, ale również zaplecze finansowe zespołu.

Pod tym względem tak Trefl, jak i Fart Kielce nad nami górują. Nie mamy jednak nic do stracenia. Chcemy udowodnić naszym kibicom, że w przeszłości awansować nie udało nam się nieumyślnie – przyznał w rozmowie dla „Gazety Wyborczej" libero Avii.

Zawodnik dodał, że pod względem organizacyjnym Avia odstaje od drużyn z Gdańska czy Kielc. Choć, patrząc racjonalnie, świdniczanie pod tym względem byliby nieprzygotowani do występów w ekstraklasie, to jednak nikt w zespole nie traci ducha walki. – Ze swojej strony uczynimy wszystko, by stworzyć "kłopot" władzom klubu i miasta – stwierdził Mariusz Kowalski.

Sportowo podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka trzymają kontakt punktowy zarówno z Treflem, jak i literującym Fartem. Do kielczan tracą jedynie dwa „oczka". W najbliższym spotkaniu będą mieli okazję dołożyć kolejne punkty do swojego konta. Zmierzą się bowiem z BBTS-em Bielsko-Biała i teoretycznie są faworytami tego pojedynku. – Do każdego spotkania przygotowujemy się indywidualnie. O wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. W końcu to BBTS będzie gospodarzem – podkreślił libero Avii.Z zawodnikiem rozmawiał Tomasz Puszka

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved