Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Drugie miejsce nie dla siatkarzy z Rybna

III liga: Drugie miejsce nie dla siatkarzy z Rybna

W meczu o 2. miejsce w tabeli III ligi woj. warmińsko - mazurskiego lepszy okazał się Team Cresovia Górowo Iławeckie, który zwyciężył z Omegą Rybno 3:1. Spotkanie w dużej mierze decydowało o tym, kto wystąpi w barażach do II ligi.

Obie drużyny przystąpiły do niego w pełni zmobilizowane. Pierwszy set rozpoczął się mocnym uderzeniem gospodarzy, którzy od początku dyktowali warunki i wysunęli się na bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Zawodnicy Omegi zagrali bardzo skutecznie blokiem. Goście nie mieli w tej partii zbyt dużo do powiedzenia. Stąd też wynik 25:21.

Druga odsłona przyniosła zupełne odwrócenie akcji. Cresovia zbudowała pięciopunktową przewagę. Gospodarze ze zmiennym szczęściem próbowali odrobić straty, niwelując je nawet do jednego oczka, by później po własnych błędach oddać wywalczone punkty. Goście bronili większość ataków zawodników Omegi i bardzo dobrze ustawiali się w asekuracji. Gospodarze mogli tylko odliczać czas do końca seta, który skończył się wynikiem 19:25 i przygotowywać się do następnej partii.

Trzeci set dostarczył kibicom wielu emocji. Rozpoczął się spokojnie, grą punkt za punkt. Stopniowo jednak Omega zaczęła odskakiwać rywalom. Przy stanie 22:17 dla gospodarzy zakończenie partii wydawało się formalnością. W ich szeregi wdarło się jednak zbyt duże rozluźnienie i nonszalancja, co zaowocowało serią niewymuszonych błędów. Żółta kartka za niesportowe zachowanie, po nieco kontrowersyjnej decyzji sędziego, przyniosła remis 21:21. Set rozpoczął się więc na nowo. Po kilku akcjach kończonych na zmianę przez jedną i drugą stronę, zapunktował blok gości, którzy zwyciężyli 27:25.

Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia była jeszcze bardziej zacięta. Gospodarze, którzy przez większą część seta tracili do rywali trzy oczka, wyrównali w końcówce (19:19). Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić. Ważyły się przecież losy awansu do dalszej fazy rozgrywek III ligi. Znów znakomicie zaczęli grać środkowi Omegi, jednak nie pomogło to zakończyć partii i po trzech niewykorzystanych piłkach setowych, gospodarze ulegli w blisko 40 – minutowej batalii 30:32 i całym spotkaniu 1:3.

GSZS OSiR Omega Rybno – Team Cresovia Górowo Iławeckie 1:3

(25:21, 19:25, 25:27, 30:32)

Składy drużyn:

Omega: Świniarski, Ligman, Biryło, Czajkowski, Jasiński, Kościński, Czerwiński (libero) oraz Kaczmarski, Zabłotny, Wypych, Tadkowski i Łużewicz

Cresovia: Tatol, Winckiewicz, Kaszuba, Kawiecki, Wiedroszlański, Szczebiot, Łokuciejewski (libero)