Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Siatkarki Trefla nie zwalniają tempa

I liga: Siatkarki Trefla nie zwalniają tempa

Trzy dotychczasowe spotkania Trefla Sopot z Legionovią Legionowo nie przysporzyły kibicom emocji. Nie inaczej było w piątkowym meczu w Legionowie, gdzie gospodynie znów nie były w stanie urwać sopociankom nawet seta.

Tydzień temu siatkarki z Mazowsza wywalczyły punkt w Ostrowcu Świętokrzyskim, a tie-break w tamtym spotkaniu zakończył się walką na przewagi. Kilka tygodni wcześniej w Legionowie nawet seta nie ugrał Chemik Police. Gospodynie piątkowego meczu liczyły więc zapewne, że z kolejną drużyną z czołówki również uda im się podjąć walkę.

Osłabiony brakiem Eweliny Toborek Trefl szybko jednak wybił ambitnym legionowiankom zwycięstwo z głowy. W pierwszej partii objął prowadzenie 14:5 i olbrzymią przewagę utrzymał już do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:17 dla przyjezdnych. Bliźniaczo podobna była druga partia. Tym razem sopocianki odskoczyły na 10:4, kontrolowały przebieg gry i powiększały swoją dominację, kończąc tą część gry wynikiem 25:18.

Najwięcej emocji przyniósł set trzeci. Zespół z Sopotu rozpoczął niekonsekwentnie taktycznie, a w ekipie z Legionowa popisową partię rozgrywała Małgorzata Sikora, zdobywczyni osiemnastu punktów w całym spotkaniu. Gospodynie uwierzyły w urwanie liderkom seta, jednak faworytki w końcówce udowodniły swoją wyższość. Trzy punktowe bloki w decydującej części tej odsłony zadecydowały o zwycięstwie przyjezdnych 25:20 i zakończeniu spotkania w ciągu zaledwie 70 minut.

To był kolejny mecz bez historii, jednak zespół zasługuje na pochwały, szczególnie za skuteczną grę w ataku – ocenił Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla. – Zanotowaliśmy ponadto 11 skutecznych bloków i 9 asów serwisowych. Po raz kolejny dobrze zaprezentowały się zawodniczki wchodzące z ławki.

Kolejny mecz sopocianki rozegrają już w najbliższą środę, kiedy o 18:00 w Hali Stulecia podejmą SMS Sosnowiec. Licealistki plasują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, ale sztab Trefla przestrzega przed lekceważeniem outsidera.

Siatkarki SMS-u na pewno nie położą się na parkiecie, zagrają na luzie i będą chciały sprawić sensację – zapowiada trener Murczkiewicz. – Przygotowujemy się na bieżąco do każdego meczu, ale nie ukrywam, że nasze myśli uciekają powoli w stronę pucharowego starcia z Gwardią Wrocław, które odbędzie się już 10 lutego.

LTS Legionovia Legionowo – Trefl Sopot 0:3
(17:25, 18:25, 20:25)

Trefl: Nuszel, Rzenno, Naczk, Kruk, Szymańska, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Sołodkowicz i Lenz